Autor Tema: Vrijeme - brzina konstantna ili je promjenljiva?  (Posjeta: 19365 vremena)

Offline Mahatma Gandhi

  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Velika Duša
    • Profil
Odg: Vrijeme - brzina konstantna ili je promjenljiva?
« Odgovori #15 u: 23 05 2010, 13:56:46 poslijepodne »
Žao mi je da nas nema više i na forumu i na Blogu, tamo sam dosta pisao o kompjuterima i tenisu ali nitko sa foruma ni da se javi, ne mogu vjerovat koliko je ljudima teško pisat o bilo kakvim ozbiljnijim stvarima koje se ne svode samo na "kruha, cukra i igara".
Dobro.nije ni to loše (ne rezultira smrču) :s-lol: taj tenis i te stvari, ali Observeru, ja se nadam da je i tebi interesantije bivati u temama ove vrste...
Pa čak i tema Propast Svijeta, koju spominjete... :plj:
Ima jedna pjesma o meni: Mahatma

Offline Observer

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Vrijeme - brzina konstantna ili je promjenljiva?
« Odgovori #16 u: 23 05 2010, 23:50:26 poslijepodne »
Nije valjda da se ljudima više sviđaju teme sa ruba znanosti nego priče o toma kako sastaviti i podesiti kompjuter da bolje i brže radi ili teme koje prate teniske turnire?

Ako baš želite mogu ja pisati i o temama sa ruba ali ne znam koliko ljudi koji prate ovaj forum su u stanju sagledati svijet sa te tog stajališta i shvatiti da ima nešto i više od ovog teškog materijalističkog svijeta gdje se najviše (ako ne i jedino) cijeni NOVAC.

Uzmimo za primjer religiju, u Hrvatskoj se procjenjuje da ima 65-75% vjernika ali vjerujte mi da od toga nema ni 20% pravih.
Mnogi sad "ližu" oltare a prije 90-tih nisu htjeli ni čuti za vjeru ali eto sad je kao trend da svatko "vjeruje", skoro svi se vjenčaju u crkvi, skoro svima dolaze svećenici na groblje itd...

Osobno sam katolik, kršten bio u komunizmu, pričestio se također... išao u crkvu i vjeronauk od malih nogu u doba kad je malo tko išao i imao problema u školi radi toga... ali kad sam vidio koliko se 90-tih crkva izpolitizirala i koji (ex) anti-vjernici su tamo i kako su se samo sada preokrenuli preko noći i tko se danas sve pričešćuje došla mi je muka i prestao sam ići tamo.

Mislim da mi za vjeru u Boga nije neophodno ići u crkvu a i Biblija je samo dijelom istinita (mozda 35-40%) i kroz vjekove i u doba crkvene inkvizicije, kad su u ime vjere spaljivali ljude, su skoro sve promijenili da bude u službi vlasti.

Postoje jake indicije da Vatikan čuva u svojim podrumima mnogo materijala o ljudskoj povijesti kakva još nije poznata javnosti i koja je dosta različita od onog što nam se prezentira u školama i knjigama, prosječan ljudski mozak bi od tih informacija bio blizu ludila kad bi se to objavilo jer bi ljudi teško mogli prihvatiti stvari koje se toliko jako kose sa onim što su nas očili od malih nogu.

Eto Vam malo "priča sa ruba" pa ko voli nek izvoli iako znam da će večina forumaša čija je pažnja usmjerena totalno na novac, seks i lude provode samo odmahnuti rukom i reći "to su gluposti" i nastaviti živjeti po starom, svima takvima želim mnogo sreće.

Za takve je SPAS u neznanju kao i nesvjesnost stvarnog cilja ljudskog života i situacije oko nas.
Živili  :piv:
« Zadnja izmjena: 24 05 2010, 11:44:05 prijepodne od Observer »

Offline TV Kritičar

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • TV Kritika je dobra za ten
    • Profil
Odg: Vrijeme - brzina konstantna ili je promjenljiva?
« Odgovori #17 u: 25 05 2010, 15:08:25 poslijepodne »
Postoje jake indicije da Vatikan čuva u svojim podrumima mnogo materijala o ljudskoj povijesti kakva još nije poznata javnosti i koja je dosta različita od onog što nam se prezentira u školama i knjigama
Ne vidim što bi to Vatikan čuvao a da bude takvo iznenađenje za civilizaciju? :mis:
To je offtopic od glavne teme, ali veseli me da smo problem vremenskog stroja apsolvirali. :g:fv:
Nije valjda da se ljudima više sviđaju teme sa ruba znanosti nego priče o toma kako sastaviti i podesiti kompjuter da bolje i brže radi ili teme koje prate teniske turnire?
Iskreno govoreći, teme s ruba znanosti meni osobno su jako zanimljive, dok to kako podesiti kompjuter nije niti izdaleka u sferi mojih interesa. :no: Kada se pojavi takav problem, ja zovem majstora. Dam mu i manču i svi zadovoljni. :s-lol:
« Zadnja izmjena: 25 05 2010, 15:10:18 poslijepodne od TV Kritičar »
Svih ću vas iskritizirat'. Uh.

Offline Observer

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Vrijeme - brzina konstantna ili je promjenljiva?
« Odgovori #18 u: 26 05 2010, 03:35:02 prijepodne »
Ne znam koliko se isplati iznositi nove teme "sa ruba" jer mi se čini kako su stavovi ostalih nekako pretvrdi.
Ja nikad neču kategorički tvrditi da je nesto moguće ali isto tako ne treba niti jako biti uvjeren kako nešto nije moguće.

Kod vremenskog stroja ja i dalje ne isključujem da bi bilo moguće objasniti čak i odlazak u prošlost ali ljudi tako malo znaju o tome da nitko nebi mogao tvrditi ni da ni ne.

Znam da živite u strogom "svijetu znanosti" ali opet ostavite barem malo odškrinuta vrata i pojavama koje Vam se u prvi mah čine "nemogućim", nikad ne reci nikad!   pa-g

Offline Mahatma Gandhi

  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Velika Duša
    • Profil
Odg: Vrijeme - brzina konstantna ili je promjenljiva?
« Odgovori #19 u: 26 05 2010, 15:23:48 poslijepodne »
Ipak ispada da smo jako daleko od brzine svjetlosti i od putovanja kroz vrijeme, bile ove dvije stvari u vezi li ne... :no:
Vidjeli smo sinoć u emisiji Čovjek na Mjesecu da je i to samo jedna velika laž.
A svjetlost, vrijeme... :ne-z: to još nije došlo na red, čak ni kao prevara.
Ima jedna pjesma o meni: Mahatma