Anketa

Vjerujete li u čovjeka na Mjesecu?

Vjerujem, jasno, ja sve popijem.
3 (27.3%)
Vjerujem, ipak kad se sve zbroji... bili su tamo.
2 (18.2%)
Ne vjerujem. To je najveći zajeb u novijoj povijesti.
5 (45.5%)
'Ko zna. To su za mene prevelike teme.
0 (0%)
Vjerovat' ću tek sad kad ide Buljubašić, njega ću pitat' šta je gore...
1 (9.1%)

Ukupno Glasova: 11

Autor Tema: Čovjek na Mjesecu; vjerujete li u čovjeka na Mjesecu?  (Posjeta: 37101 vremena)

Offline TV Kritičar

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • TV Kritika je dobra za ten
    • Profil
Čovjek na Mjesecu; vjerujete li u čovjeka na Mjesecu?
« u: 21 07 2009, 13:41:58 poslijepodne »
Navršava se 40 godina od slijetanja svemirskog broda Apollo 11 na površinu Mjeseca...
Malen korak za čovjeka, ali veliki za čovječanstvo legendarna je rečenica koju je rekao prvi čovjek na Mjesecu Neil Armstrong on je bio zapovjednik misije :kla:
Uz njega su bili Michael Collins kao pilot zapovjednog modula i Edwin Aldrin kao pilot lunarnog modula + još nekoliko članova posade.
Riječ je, bez sumnje, o jednom od najvažnijih događaja u ljudskoj povijesti a još niti ne znamo o tome sve? :mis:
Zašto je to tako?
Postoji li još nešto što ne znamo?

   

Vjerujete li, na koncu, u sve to?

 

Svih ću vas iskritizirat'. Uh.

Offline doktor Kilder

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 88
  • Spol: Muški
  • Ima li dobrovoljaca?
    • Profil
Odg: Čovjek na Mjesecu; vjerujete li u čovjeka na Mjesecu?
« Odgovori #1 u: 30 07 2009, 14:51:33 poslijepodne »
Naravno da vjerujem, kakva su to pitanja s-c-b
Svi vi koji NE vjerujete obratite mi se na Private pa ćemo dogovoriti termin :g:fv: kod mene
Šta je ovo, svi zdravi? :)

Offline biznismen

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
    • Profil
Odg: Čovjek na Mjesecu; vjerujete li u čovjeka na Mjesecu?
« Odgovori #2 u: 31 07 2009, 14:21:17 poslijepodne »
Ako i nisu bili dosad, biće ih odsad. :kla:
Vidim da se i na ovom forumu spominje onaj splićanin što ide na mjesec pa ga neću ja opet spominjati :zv:z:
Dakle, biće ako nije :s-lol:

I ja se bavim tom mišlju...  :-)

Offline Debeli

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Čovjek na Mjesecu; vjerujete li u čovjeka na Mjesecu?
« Odgovori #3 u: 05 08 2009, 13:41:32 poslijepodne »
I ja se bavim tom mišlju...  :-)

Eto, biće sve više ljudi na Mjesecu, ako i nije dosad. :s-lol:
Uvijek veseo, samo se ne smijem.  ;)

Offline Observer

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Čovjek na Mjesecu; vjerujete li u čovjeka na Mjesecu?
« Odgovori #4 u: 08 04 2010, 18:48:06 poslijepodne »
Vrlo zanimljiva tema o kojoj bi se dalo razmisljati i dosta napisati jer podataka o istoj ima sa svih strana. Pa krenimo redom...

20.07.1969. dan koji ce ostati upamcen po tome sto su ljudi sa zemlje (trojica) presli 384 000 kilometara (srednja udaljenost zemlje i mjeseca), odvojili modul u kome su se nalazila dvojica od njih i uspjesno se po prvi puta i bez vecih tehnickih problema spustili na tlo Mjeseca.

Izasli su vani... hodali... skakali... zabijali zastave i cak se malo i provozali po mjesecevoj povrsini na nekom vozilu unaprijed pripremljenom za to, proveli par sati dolje i onda se ukrcali nazad u modul i uzletjeli (opet bez vecih tehnickih problema) do letjelice Apollo 11 koji je za to vrijeme kruzio oko mjeseca cekajuci da se njih dvojica vrate.

A nakon tradicionalno uspjesnog spajanja modula, Apollo 11 pali motore i pobjedonosno se vraca kuci do koje ih ceka novih oko 400 000 kilometara.
Poslije svega toga uspjesno obavljaju prizemljenje kapsulom u ocean gdje ih NASA promptno kupi i vraca napokon u bazu i konferenciju za tisak.

Mnogi bi rekli da je ova misija previse glatko tekla po planu pogotovo ako uzmemo u obzir da se sve dogadjalo davne 1969-te god (ja se jos nisam ni rodio).
Tada nije bilo kompjutera kakve danas znamo a oni koji su se koristili su bili velicine sobe uz utrosak velike kolicine energije i potrebom za jakim hladjenjem.

To je bilo vrijeme kad su se ljudi vozili u za danasnje vrijeme jako primitivnim automobilima, u nas je recimo bio popularni "Fico", televizije su bile uglavnom crno-bijele (prvi ekran u boji je napravljen ljeti 1967. godine od kompanije Bang & Olufsen) http://www.usporedi.hr/aktualne-teme/bo-40-godina-televizije-u-boji.

I sada kad pogledam unazad 40+ godina s obzirom na tehnologiju kojom su ljudi tada raspolagali i takodjer imajuci u vidu "perfekciju" obavljene misije na mjesecu dozvolite mi da bar malo posumnjam u istinitost i vjerodostojnost tog cijelog dogadjaja.

Po zvanicnim americkim izvorima bilo je od tada jos 5 putovanja na mjesec raketama Saturn (znaci 6 ukupno). Misije su tradicionalno prolazile bez vecih tehnickih problema osim jedne ali opet kazu da se izbjegla katastrofa i da nije bilo zrtava.

Od 1972. kad je potrosena i posljednja raketa Saturn, NASA i vlada USA odustali su od daljih expedicija na mjesec i cijeli taj projekt je stavljen u stanje mirovanja do daljnjega. Zasto je tako bilo ne zna se tocno iako ima dosta nagadjanja.

--------------------------------------------------------------------

Predsjednik USA Bush mladji, sredinom svog mandata odjednom najavljuje "Amerika ce obnoviti misije na Mjesecu ali cemo za taj poduhvat trebati vremena, najmanje do 2020.godine" http://www.index.hr/vijesti/clanak/sad-obiljezavanje-35te-obljetnice-slijetanja-covjeka-na-mjesec/214028.aspx, pazite to je bilo 2004.godine i procjenjuje da ce im trebati barem jos 15-tak godina za "povratak". Danas smo u 2010. pa se moramo strpiti jos najmanje 10 dugih godina za americke tehnicke pripreme... pod uvjetom da uopce i bude ista od toga jer evo Obama kaze da jadan nema love...

Ako uzmemo u obzir da je tadasnji predsjednik Amerike John F. Kennedy najavio cijeli projekt Mjesec 25.05.1961.http://history.nasa.gov/moondec.html, vidimo da im je do ostvarenja bilo potrebno samo 8 godina, uz onakvu slabu tehnologiju a i to su kao bili isli po PRVI put kada nisu znali o svemiru ni blizu koliko znaju danas, tocnije samo su priblizno pretpostavljali sto ih ceka.

Danas uz sva cuda tehnike, kompjutere, robote kao i dosta bogatijoj Americi nego sto je u svjetskim omjerima bila 1961. treba cak DESET godina da "ponovno" dodju do mjeseca uzimajuci u obzir da sada kao potpuno tocno znaju sto ih gore ceka poslije nego su prije 40 godina SEST puta vec bili tamo.

Kaze se "kriza je u cijelom svijetu, USA nema love, tesko se zivi..." ali ima se love za vec 20 godina drzati Irak pod okupacijom i svako malo na zivim ljudima igrati video igre http://www.jutarnji.hr/strogo-cuvana-tajna-americke-vojske--snimili--kako-apache-ubija-reutersove-novinare-/692851/

Izmedju ostaloga pod okupacijom zadnjih 5+ god je i Avganistan gdje takodjer svako malo civili bivaju pokojni ali s obzirom da se radi o Americi svijet se ne usudi ni zucnuti i sve se uzima kao nesto sasvim normalno i uobicajeno.

Drzanje te dvije zemlje pod kontrolom zahtijeva dosta love, milijarde su u pitanju http://www.nacional.hr/clanak/39889/cijena-rata-u-iraku-i-afganistanu-dosegla-1500-milijardi-dolara a odakle to ako je tzv. kriza u cijelom svijetu?
Unatoc krizi ima se love i za podupiranje svih koji im pomazu (evo i mi cemo dobiti nesto milijardi $ sto simbolicki  sudjelujemo tamo) jer na taj nacin se svijatu prikazuje kako UN a ne Amerika ratuje tamo iako su amerikanci 90%.

Vratimo se mi na temu Mjeseca, evo sad podatka koji vecina ljudi ne znaju... za organizirati put do Mjeseca im nije trebalo 8 godina nego SEDAM jer kazu da su godinu dana ranije tocnije 11. listopada 1968. http://www.zvjezdarnica.com/?akcija=dnm&id=326 lansirali letjelicu Apollo 7 sa ljudskom posadom koja je odletjela do Mjeseca, par puta obisla oko njega bez slijetanja i vratila se na Zemlju, naravno i tada bez vecih tehnickih problema koji bi na bilo koji nacin omeli misiju.

1968. godine znaci, ma ljudi moji jeli to moguce? (Mladen Delic je zakon). Svaka krucijalna misija bez vecih tehnickih problema i to u ono doba kad smo se grijali na drva...
Iskreno ne znam sto da mislim, evo ma koliko im zelio vjerovati nekako sam malo skeptican po ovom pitanju.

--------------------------------------------------------------------

Da stvar bude dodatno kompliciranija lani se zbio dogadjaj koji je unio dodatnu pometnju u cijeli slucaj.
Kao sto i sami znamo Amerikanci koji su eto sest puta bili na mjesecu, 40 su godina kategoricki tvrdili kako gore nema zivota niti vode i to je znanost usvojila kao gotovu stvar kao nesto neporecivo i nepromjenjljivo, sve do...

9. listopada u 13.35 sati prema hrvatskom vremenu - Water on the moon - Voda na mjesecu!!!
http://drumtidam.info/Vijesti/Zanimljivosti/Water-on-the-moon-Voda-na-mjesecu.html
http://www.vecernji.hr/vijesti/mjesec-sav-prekriven-vodom-iznenadio-je-znanstvenike-clanak-24385
Mnogi ce na ovo reci: "WTF? Odakle sad to? Kako kad su me amerikanci cijeli zivot ucili da tamo kad su bili, slijetali i vracali se (6 puta od 1969-1972), i donosili masu kamenja na ispitivanje i nakon svega - NISU nasli vodu pa su proglasili da nema ni zivota."

Dozvolite da zapitam ovo: ako su vec prije 40 godina bili tamo sest puta i kazali kako nisu nasli vodu (a imali su vremena i mogucnosti za barem malo kopanje) onda odakle sad ovo da jedna mala raketa ciji je udar napravio krater od samo par metara izvuce na povrsinu 90 litara vode?

Ne znam tko je tu lud, ili "znanstveni amerikanci" sto svaki cas mijenjaju izjave, misljenja i teorije ili mi koji slijepo vjerujemo vecini sto nam se servira ali nakon svih ovih novijih informacija tesko je ne posumnjati u neke stvari u koje su nas svi redom ucili kao u neporecivu istinu.

Inace od samog dogadjanja ovog putovanja bilo je mnogo skeptika koji su dovodili u pitanje cijeli projekt, cak se i film snimio na slicnu temu (Capricorn One 1978.god.) i glavni argumenti su im bile same slike i filmovi ponudjene od NASA-e gdje su prikazane zastave kako se vijore na vjetru ili pojedine slike sa nebom gdje su zvijezde "nestale".

Nadalje spominje se i famozni Van Allenov pojas oko Zemlje, ne znam koliko znate o tome ali to je nevidljivo podrucje vrlo jakih frekvencija i zracenja koje obuhvaca Zemlju uzduz i poprijeko i ima ulogu filtera koji ublazava extra jako i stetno zracenje sa Sunca. Bez Van Allenovog pojas nebi uopce bio moguc zivot na Zemlji u obliku kakvog ga danas podrazumijevamo i pojas je toliko koristan i savrsen da se cesto dovodi u pitanje njegovo prirodno porijeklo ali sad vec ulazimo u drugu temu. Uglavnom dovodi se u sumnju prolazak rakete sa ljudskim bicima kroz taj jaki elektromagnetski pojas davne 1968.-69. godine kada se smatra da jos nismo imali dovoljnu zastitu od njegovog zracenja.

Ako ostavimo po strani sve to, ne zanimaju me njihove slike i filmovi bez obzira bili autenticni ili lazirani, ubitacno zracenje Van Allenovog pojasa i slicno nego povodim se jedino logikom kao i sustinski kontraverznim informacijama koje oni sami plasiraju u javnost a prije nego uopce i pocnete razmisljati o ovome dozvolite mi da citiram izjavu jednog cijenjenog clana drugog foruma koji se bavi slicnom temom:

"NE MOGU RECI SA SIGURNOSCU JESMO LI BILI NA MJESECU ILI NE ALI DA SMO ZAISTA DAVNE 1969-te BILI NA MJESECU GDJE BI SMO ONDA SADA BILI NAKON OVOLIKOG NAPRETKA?"

Jesu li ljudi bili na Mjesecu ili ne je pitanje koje svaki covjek mora samom sebi postaviti ali prije nego odgovorite nepromisljeno DA nebi bilo lose malo se informirati i procitati o svemu ovome sa svih strana i raznih izvora a onda mucnuti glavom sa svim ovim novim informacijama i tek tada izvesti neki logicni zakljucak ukoliko je moguce.

--------------------------------------------------------------------

Zahvala za kraj svim citateljima koji su imali strpljenja, snage i volje za ovoliko informacija i texta a ja sa svoje strane mogu reci samo jedno a to je da tek sad nakon sto sam se godinama bavio proucavanjima raznih fenomena neuspjesno pokusavajuci znanstveno objasniti iste i kad sam skupio povecu hrpu informacija i znanja o raznim misterijama mogu reci samo ovo: tek sad znam da nista ne znam jer ovo sto sam naucio je toliko malo u usporedbi sa svim onim sto postoji da je jasno da ljudski rod nikad nece moci absorbirati i razumjeti niti 5% tajni svemira i postojanja opcenito.

P.S Evo citatelje pozdravljaju i sami astronauti sa zajednickom fotografijom poslije uspjesnog snim... ovaj... sletanja na Mjesec:
« Zadnja izmjena: 12 04 2010, 10:13:09 prijepodne od Observer »

Offline TV Kritičar

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • TV Kritika je dobra za ten
    • Profil
Odg: Čovjek na Mjesecu; vjerujete li u čovjeka na Mjesecu?
« Odgovori #5 u: 09 04 2010, 14:50:57 poslijepodne »
hvala observeru :kla:
Ja sam znao da će se na moju temu prije ili kasnije uhvatiti pravi stručnjak :kla: vjerujem i profesor.
Priznajem da ni ja nisam do sada čuo za Van Allenov pojas sve je to jako interesantno. amerikanci se još ni do danas nisu pokazali u punom svjetlu. :sk-n-g:
Svih ću vas iskritizirat'. Uh.

Offline Kapetan Bačvica

  • Kapetan Bačvica
  • Administrator
  • Senior Član
  • *****
  • Postova: 252
  • Spol: Muški
  • Kapetan Bačvica
    • Profil
    • Bačvice Forum
Odg: Čovjek na Mjesecu; vjerujete li u čovjeka na Mjesecu?
« Odgovori #6 u: 11 04 2010, 22:05:27 poslijepodne »
Ja sam taj kojega posebno veseli da ste i Vi, dragi moji Forumaši, prepoznali kvalitetan text o ovakvim, ali i ne samo ovakvim temama; iz pera našeg vrlog gospodina Observera. :kla:
Već od danas on je naš suradnik, i samo za Bačvice.com glavno je pero našeg Bloga :!-:

Blog na Bačvice.com-u; Internet Blog, to je ono što ste tražili; Blog o Internetu i prirodnim katastrofama. :gl:d:
       Svi ste dobrodošli.  pa-g
Kad se sa bijelim brodom, vraćam u splitsku luku...
Mada, rijetko se 'vraćam', stalno sam tu - na Bačvicama.

Offline Observer

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Čovjek na Mjesecu; vjerujete li u čovjeka na Mjesecu?
« Odgovori #7 u: 12 04 2010, 10:32:10 prijepodne »
amerikanci se još ni do danas nisu pokazali u punom svjetlu. :sk-n-g:
Nikad se nece ni pokazati jer smatraju kako bi izgubili svoju ulogu u svijetu ako bi otkrili javnosti neke stvari.

Uzmimo samo primjer NLO-a za koje postoji vise dokumentiranih slucajeva nego za vecinu religija zajedno ali opet se stvar zataskava do krajnjih granica a svi koji tvrde suprotno bivaju ismijani od medija koji su u sluzbi vlasti.

Moramo shvatiti da Amerikancima i ostalim silama u svijetu zasad NE odgovara bilo kakvo javno obznanivanje i otkrivanje bilo kakvog zivota van Zemlje i cak kad bi "mali zeleni" dolazili svakodnevno piti kavu s nama na Rivi, svjetski mocnici bi i dalje govorili kako se radi o meteoroloskim balonima i zelenim lutkama na napuhavanje.

Medjutim zadnjih godina se nesto mijenja u glavama ljudi koji se izgleda vise ne daju vuci za nos kao dosad, mozda je tome najznacajniji internet i slobodna razmjena informacija koje tu i tamo isplivaju na svjetlo monitora samo ih treba znati prepoznati jer same vlade plasiraju mnogo dezinformacija radi zbunjivanja masa.

I onda prosjecan covjek sa osrednjim IQ ne zna jadan ni ko pije ni ko placa i na kraju digne ruke od svega jer ga u ovoj "umjetnoj svjetskoj krizi" pritisnu razni porezi i haraci tako da jedva sastavlja kraj sa krajem... i tako iz dana u dan a odabranih 3% svjetske populacije "the chozen" znaju sve i sakupljaju neogranicenu lovu i moc.
« Zadnja izmjena: 12 04 2010, 12:05:21 poslijepodne od Observer »

Offline Observer

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Čovjek na Mjesecu; vjerujete li u čovjeka na Mjesecu?
« Odgovori #8 u: 26 05 2010, 04:10:20 prijepodne »
Ne znam jeste li gledali francuski dokumentarac sinoć (utorak, 21h) na HTV-1 pod nazivom "Operacija Mjesec".
Radilo se i ispitivanju baš ovoga čime se bavi naša tema, i kako je emisija tekla sve više i više se pokazivalo kako se izgleda radilo o prevari stoljeća.
Sugovornici su bili mnogi poznati ljudi iz američke politike pred kraj prošlog stolječa kao i mnogi znanstvenici.
Konačan zaključak je bio kako u ono doba (krajem 60-tih godina) nije mogla napraviti kamera i film koji bi mogli snimati u uvjetima niske temperature u svemiru ili na Mjesecu i kad su sve te dokaze predočili političarima oni su se "malo otvorili" i ispričali jednu neobičnu priču.

Nakon 40 godina (nešto manje jer je film sniman 2000 i neke...) suludog držanja prvobitne priče o ogromnom Američkom uspjehu odjednom su napravili zaokret i nekako pokušali objasniti: "ma znate mi ovo smo mislili ići ali eto.. kao ispalo je tako pa teško nešto pa Rusi pa u pitanju je znate bila američka budućnost pa smo mi kao u međuvremenu čak i možda putovali "gore" ali ono što ste vidjeli na filmu ipak nekako nije bilo autentično, ma morali smo jer Nixon je htio pokazati moć pa ono znate... ali bili smo dobri glumci jel da, ma zakon smo mi nema nas Zemlja uh..." :kla:

Ispalo je da je bio angažiran cijeli tim filmskih stručnjaka koji su, shodno mogućnostima tog davnog doba, obavili više manje vjerodostojno snimanje i montažu putovanja i slijetanja "u studio", i sve to su tajili od javnosti i na sva zvona trubili 40 godina, ma neka je i od amerikanaca previše je...

Po njihovoj priči a sudjelovali su stvarni likovi koji su bili tada u vrhu američke politike (Kissinger, Eagleburger itd...) oni su prije 40+ godina uz svesrdnu pomoć režisera koji se spacijalizirao u SF filmovima Stanley Cubricka snimili filmić koji je bio spreman za puštanje "uživo" a gdje je tada letjela famozna "trojka" iz rakete ne zna se... inače oni kažu da su tih mjeseci, dana, godina... kao ipak možda bili gore ali datum je upitan.

Možda je ovo samo prvi korak u priznavanju potpune istine, da vide kako će ljudi reagirati, ko zna... ali ko se jednom ovoliko nalagao taj je definitivno izgubio svaki kredibilitet. :idch:

Da stvar bude gora, američko vodstvo je odlučilo da smakne sve one njihove ljude koji su bili uključeni u snimanje i montažu "slijetanja"... mislim se ako su zaista ubili svoje građane koji su im služili u velikoj obmani onda što bi tek nama radili da im se zamjerimo?

Kad vidim što sve rade po Iraku i Avganistanu pada mi na pamet da je Hitler bio bebica prema njima, ovi za razliku od njega imaju extra propagandu tako da rade slične stvari a u svijetu se prikazuju kao dobročinitelji i heroji, nevjerojatno! :pu:hi:

Sve se nadam da su se Kissinger i ostali zahebavali jer ako je dokumentarac zaista istinit onda jadni svi mi, amerikanci će nas prije ili poslije iscijediti bez trunke grižnje savjesti ako im je to u interesu...
 :s:r:
« Zadnja izmjena: 26 05 2010, 10:53:29 prijepodne od Observer »

Offline TV Kritičar

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • TV Kritika je dobra za ten
    • Profil
Odg: Čovjek na Mjesecu; vjerujete li u čovjeka na Mjesecu?
« Odgovori #9 u: 26 05 2010, 13:17:40 poslijepodne »
Sinoć je stvarno bilo pravo uživanje za mene, Observera, još vjerojatno mnoge likove sa ovog Foruma i mnogo šire... ziv
No, sve to već, naravno, kao, znamo. Nisam ni preveč iznenađen... znao sam i za ono o ogromnim oscilacijama temperature u svemiru i na Mjesecu (koji nema atmosferu) pa nije bilo ni moguće ništa ni snimati, jer bi svaka kamera brzo 'ispalila' na -150° C ili 250° C, a nama su pokazivali te snimke koje djeluju kao u idealnim uvjetima :zapre: I bile su. :s-lol:

 
    Dobar posao, nema što.  :-)
Svih ću vas iskritizirat'. Uh.

Offline Mahatma Gandhi

  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
  • Velika Duša
    • Profil
Odg: Čovjek na Mjesecu; vjerujete li u čovjeka na Mjesecu?
« Odgovori #10 u: 26 05 2010, 15:16:26 poslijepodne »
Čovjek na Mjesecu. Kako to apstraktno zvuči. :no:
Vidjeli smo sinoć potvrdu onog što znamo odavno. :-)
Ima jedna pjesma o meni: Mahatma

Offline Observer

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Čovjek na Mjesecu; vjerujete li u čovjeka na Mjesecu?
« Odgovori #11 u: 26 05 2010, 15:57:13 poslijepodne »
Ajde ajde, nemojmo sada kad su Amerikancima pale i posljednje "maske vjerodostojnosti" da kažete tako kao: "ma sve smo to mi vec ionako znali".  :belj:

kako ste onda odgovorili na anketu?
Samo 2 su odabrali - Ne vjerujem. To je najveći zajeb u novijoj povijesti. Jedan sam bio JA a tko je onda drugi?

Sumnjali ste, to nije upitno ali siguran sam da ste bili negdje između 50 i 70% u uvjerenju da su ipak bili, jer niste ni mogli ni htjeli vjerovati da nam 40 godina svjesno podmeću i lažu dok nas gledaju u oči o jednoj tako važnoj stvari. :blah:

U neku ruku to je prirodno i ne može Vam se zamjerit jer kad nam znanstvenici cijeli život pune glavu jednom pričom makar i lažnom ta laž u našim glavama tijekom toliko godina postaje 100%-tna stvarnost.

Inače jako mi je drago da ste obojica gledali emisiju jer onako nešto treba gledati osobno da se shvati veličina i moć zajeba od prije 40 god.
Ja se stvarno nadam da će ovaj događaj otvoriti oči svima koji uglavnom vjeruju u znanstvene tvrdnje, pogotovo amerikanaca i njihove NASA-e.
Nova kletva - "Dabogda ti Amerikanac svjedočio na sudu:s-lol:

Usput evo jedan prigodni članak o tzv putovanju na Mjesec i američkim majstorima laganja.

P.S. ovaj dokumentarac nije tek "jucer" snimljen, ima godinu-dvije i o tome se pisalo već, evo linka i čak je bilo lani na HTV-u ali izgleda da je mnogima od nas promaklo a nakon toga je svemoćna Američka propaganda sve to zataškala.

Ljudska glupost nema granica, ja sam siguran da i danas nakon svega ovog otkrivenog ima i dalje ljudi koji kao ovce vjeruju Amerikancima u svemu što kažu... jadnici nisu svjesni da živimo u jednom velikom svijetu laži.
« Zadnja izmjena: 26 05 2010, 18:35:43 poslijepodne od Observer »

Offline Fox Mulder

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Čovjek na Mjesecu; vjerujete li u čovjeka na Mjesecu?
« Odgovori #12 u: 27 05 2010, 20:33:44 poslijepodne »
Eto. Ispada da su nas preveslali najvećom prevarom u ljudskoj povijesti. :vi:si:
Ipak, emisija preksinoć ostavila je prostora za razne opcije shvaćanja rečenog... također, ta je emisija snimljena nakon nekog vremena (nije Brand New) ali nije bilo nikakve službene objave o lažnom iskrcavanju na Mjesec? :mis:
Ako je to već tako, tada bi trebali u najmanju ruku - još čuti o tome s-c-b
The Truth Is Out There

Offline Observer

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Čovjek na Mjesecu; vjerujete li u čovjeka na Mjesecu?
« Odgovori #13 u: 27 05 2010, 21:27:12 poslijepodne »
ali nije bilo nikakve službene objave o lažnom iskrcavanju na Mjesec?
Pa da završe "u dijelovima" kao i nesretni amerikanci koji su učestvovali u cijeloj toj farsi, ne treba riskirati toliko a tko ima imalo pameti shvatit će neke stvari i bez da mu se sve nacrta, sasvim dovoljno je bilo prikazano i rečeno.

Oni koji vide malo više od drugih primjetit će neobičan završetak francuske emisije gdje se prikazuju lapsusi i jezične greške glavnih aktera i sugovornika.

To je sasvim uobičajena stvar i događa se kod snimanja svih emisija koje ne idu uživo i razumljivo je da će se ponoviti rečenica ako je krivo izgovorena.

Sugovornici tu nikad nisu rekli nešto tipa "ajme moram ponoviti ovaj VAŠ text koji ste mi napisali" niti "ajme izabrali ste baš neke teške izraze".

Međutim ovdje to ima "skrivenu" ulogu sa kojom mi se čini da se autori dokumentarca mogu dijelom ograditi od svega skupa a to su vjerojatno uradili u slučaju da na kraju sve začine sa šalom da ne budu smaknuti kao 70-tih godina snimatelji umjetnog slijetanja iz filmskih studija...

Offline TV Kritičar

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • TV Kritika je dobra za ten
    • Profil
Odg: Čovjek na Mjesecu; vjerujete li u čovjeka na Mjesecu?
« Odgovori #14 u: 27 05 2010, 22:24:22 poslijepodne »
Pa da završe "u dijelovima" kao i nesretni amerikanci koji su učestvovali u cijeloj toj farsi, ne treba riskirati toliko a tko ima imalo pameti shvatit će neke stvari i bez da mu se sve nacrta, sasvim dovoljno je bilo prikazano i rečeno.
Prosto je nevjerojatno, ali moramo se složiti i sa ovim. :zapre:
Uglavnom je sve ovako kako kaže Observer, sve upućuje na to.
Štovani Forumaši, ovu sam temu pokrenio skoro prije godinu dana... Bogu hvala da je sada (konačno) apsolutno aktuelna... -popipo-

   
-Da, mi smo najveća svjetska prevara.
Svih ću vas iskritizirat'. Uh.