Autor Tema: Rupa u zemlji progutala kucu  (Posjeta: 11020 vremena)

Offline Observer

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Rupa u zemlji progutala kucu
« u: 01 06 2010, 21:54:08 poslijepodne »
Ne nam koliko ste čuli o ovome ali kažu da se dogodilo jučer.
Na info siteovima objašnjavaju da je to djelo oluje: Oluja Agatha ostavila goleme rupe u zemlji iako je sve skupa jako neobično.

Kažu da slika govori više od riječi pa evo:






Radi se o gotovo preciznom kružnom obliku vrlo velike dubine sa okomitim stijenkama koje izgledaju sve samo ne prirodne.

Zanimljiv je dijelić kuće gore lijevo što visi nad provalijom koji u stvari pokazuje kako je propadanje tla došlo odozdo ali ništa ne kažu gdje je ovaj cijeli materijal koji je prije ispunjavao rupu odjednom nestao.

Baš me zanima koje će biti "znanstveno" objašnjenje na ovaj događaj.
« Zadnja izmjena: 01 06 2010, 22:45:33 poslijepodne od Observer »

Offline TV Kritičar

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • TV Kritika je dobra za ten
    • Profil
Odg: Rupa u zemlji progutala kucu
« Odgovori #1 u: 02 06 2010, 14:11:28 poslijepodne »
Baš me zanima koje će biti "znanstveno" objašnjenje na ovaj događaj.
Svi pozorno čekamo. :kla: To izgleda kao da je sam Đavo osobno povukao tu kuću u zemlju. :zapre:
No, ne treba ići daleko. Prije dan dva sličan događaj zabilježen je i kod nas u Slavoniji: isto tako pomaklo se neko zemljište i kuća je propala u zemlju. Neka stara je bila u kući i izvukli su je nakon par sati, na sreću. To se zove "smaknuti se vragu sa udice" :s-lol:
Svih ću vas iskritizirat'. Uh.

Offline Observer

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Rupa u zemlji progutala kucu
« Odgovori #2 u: 06 06 2010, 00:12:12 prijepodne »
Zadnjih mjeseci se nešto događa, previše je katastrofa diljem svijeta u ovako kratkom vremenskom razdoblju.

- Nekoliko velikih potresa od kojih je najpoznatiji onaj u Haitiju

- Vulkani na nekoliko mjesta, najpopularniji (najnepopularniji) onaj na Islandu

- Najveća ekološka katastrofa u povijesti USA gdje BP i amerikanci unatoč silnoj tehnici i miljardama USA dolara (uglavnom zarađenih na štetu i krvi drugih) nije dovoljno da se zaustavi ili izolira istjecanje nafte čija mrlja će uskoro dosegnuti veličinu od 100.000 km2 a to Vam je dvije Hrvatske.

- Jupiter je promijenio izgled prvi put otkako je otkriven. Nitko ne zna kad je točno bilo otkrivanje Jupitera ali stari Grci i Rimljani su znali za njegovo postojanje i kao točka na nebu je vidljiv golim okom.
Tek 1610. je upotrebom jačeg teleskopa Galileo otkrio nekoliko Jupiterovih mjeseca što bi nam reklo da se za njegove poznate šare znalo i prije.

Ukoliko niste čuli da se Jupiter mijenja evo nekoliko linkova na tu temu:
Jupiter izgubio prugu!
Jupiter ostao bez pojasa, znanstvenici u čudu

Jupiter je oduvijek u astrologiji pa i šire bio poznat kao dobronamjeran planet koji donosi dobro svima nama, možda tu zaista ima istine jer prije nekoliko dana je privukao neko veliko nebesko tijelo na sebe koje, da se nastavilo kretati prema unutrašnjosti sunčeva sustava, nam je moglo zapečatit sudbinu:
Jupiter zaustavio ogromno nebesko tijelo!

- I za kraj sad i pojava ove "rupe" koju mnogi pokušavaju objasniti (ne baš uspješno zasad) kao prirodni fenomen i pojavu ali složit ćete se da izgleda nekako previše "umjetna". :idch:

Nadam se da je sve ovo samo koincidencija i da će se sve objasniti kao utjecaj prirode i da ćemo bez većih problema dočekati letove na Mjesec i Mars za 50-tak godina.  :piv:

Offline stari roker

  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
    • Profil
Odg: Rupa u zemlji progutala kucu
« Odgovori #3 u: 06 06 2010, 12:55:57 poslijepodne »
Štoviše, kad smo kod Jupitera, otkriven je život na Saturnovu mjesecu pa-g
Dakle, Saturn a ne Jupiter ali život je otkriven. Nažalost, riječ je o primitivnom životu, ali za milijardu godina... doći će do našeg stupnja. :-)
Rock And Roll Living Forever

Offline Observer

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Rupa u zemlji progutala kucu
« Odgovori #4 u: 06 06 2010, 19:43:49 poslijepodne »
...otkriven je život na Saturnovu mjesecu pa-g
Dakle, Saturn a ne Jupiter ali život je otkriven. Nažalost, riječ je o primitivnom životu, ali za milijardu godina... doći će do našeg stupnja. :-)
Uzeo bi NASA-ine izjave sa velikim rezervama jer ako im je trebalo 40+ godina da otkriju vodu na Mjesecu koji nam je u usporedbi sa Saturnom miljardu puta bliže i do kojeg takoreći možemo pljunit koliko nam se ponekad čini blizu i nadohvat ruke ali ipak ne možemo do njega...  onda postaju jako upitne sve njihove procjene.

Ja mislim kako na SVAKOM od planeta postoji život ali život ne u obliku kako ga mi poznajemo. Zašto sve živo mora udisati kisik? Zar njihovi ogranizmi nebi trebali biti prilagođeni okruženju svoje planete?

To da je SVIMA živim bićića potreban kisik i voda mi je najgluplje stajalište znanosti ikada a eto i sami su se uvjerili da to nema veze s vezom kad su lani u orbitu Zemlje poslali neku meduzu ili slično (ispravite me molim jer se ne sjećam točno koja životinja) i koja se skamenila i prestala se micati na niskim temp bez zraka u polu vaakumu.

Nakon par dana su je "prizemljili" i stavili u vodu i gle čuda - za nekoliko minuta se počela micati i povratila sve svoje životne funkcije.

Tzv. znanost bi morala debelo preispitati svoja stajališta da se ne sramoti više...
« Zadnja izmjena: 06 06 2010, 19:45:28 poslijepodne od Observer »

Offline Fox Mulder

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Rupa u zemlji progutala kucu
« Odgovori #5 u: 07 06 2010, 17:36:16 poslijepodne »
Slažem se sa vama da je ovo vrhunsko pitanje i misterij. :zapre:
Ovako nešto jako nije bilo čak ni u seriji X Files.  No to nije iznenađujuće jer... stvarnost često nosi pitanja i misterije koja je teško i zamisliti.
Slažem se  sa Observerom da ovo sve još nije ni mali postotak svekolikih iznenađenja... :zv:z:
The Truth Is Out There