Autor Tema: Želim Izgraditi Najbolje Mjesto U Cijeloj Galaksiji  (Posjeta: 4222 vremena)

Offline gregi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 74
    • Profil
    • Crom Alternativna Razmjena
Želim Izgraditi Najbolje Mjesto U Cijeloj Galaksiji
« u: 27 05 2010, 09:51:49 prijepodne »
Citat:
Prenosim ovaj fascinantan tekst koji se pojavio na stranici Crom Alternativnih Vijesti. Zašto? U ovom članku ima nešto što bi i mrtve dignulo iz groba...
Želim Izgraditi Najbolje Mjesto U Cijeloj Galaksiji

Mislim da je sazrijelo vrijeme da se mnogim stvarima stane na kraj, cenzura alternativne valute Crom u Hrvatskoj Wikipediji nije prošla tako nezamijećena kao što se to možda čini. Jučer je Branimir Lokin, član Savjeta Hrvatske Narodne Banke predložio kao rješenje za nesolventnost uvođenje komplementarnog novca kojim bi se zatvorili krugovi plaćanja. Naveo je da danas u razvijenim zemljama svijeta postoji više od 300 komplementarnih valuta s ulogom platnog sredstva iako nisu službene valute. Branimir Lokin je pojasnio da komplementarne valute može izdati bilo tko, udruga ili poduzeće jer se time ne ugrožava izvorni novac, a omogućuje se da se zatvore pojedini krugovi unutar sustava.

Jeste li pročitali "Viva Kroacija i njena demo(n)kracija", zadnju kolumnu Ane Benačić? Istina o našoj stvarnosti koju je perom prenijela na papir je toliko tužna da čovjeka zbilja baca u očaj. Ono što je mene bacilo u očaj čitajući ovaj članak nije toliko očajna situacija u koju smo se, priznajmo, sami doveli, već to što je jedino što nam preostaje da i dalje ostanemo sjediti skrštenih ruku očekujući sudbinu padajući u još dublje očajanje. Nije li to u stvari i prava svrha sveg ovog očaja koji nam se svakodnevno servira? Ja sam došao baš do tog zaključka i evo me zato tu, stekao sam dojam da su se ovdje skupili ljudi koji žele sami upravljati svojim životima i kroz ovu alternativnu valutu, umjesto da u očaju bespomoćno promatraju kako to za njih čine drugi vodeći ih ravno do dna.

Željeo bih da Zemlja postane slobodan planet, najprivlačnije, najljepše, najizazovnije, najprijateljskije mjesto u galaksiji.
Jednostavnije od ovog ne postoji.
Želim da svih sedam milijardi ljudi na ovoj planeti živi u miru i ljubavi, da svi rade na očuvanju i održavanju te baštine.
Želim da se raspuste sve korporacije i vlade kako bi se ljudi, intelektualci, veliki mislioci ovog svijeta oslobodili smrtnih presuda za pronalaženje pravih rješenja za naš život u ovom opasnom svijetu u kojem ćemo se uskoro morati prilagoditi velikim promjenama u trenutku proglašenja globalne diktature.

Želim da Zemlja postane najprivlačnije turističko odredište u svemiru.

Želim kuće na vodi, automobile koji ne zagađuju, želim gledati Sunce i upijati njegovu energiju, želim jesti zdravu hranu i biti sretan dajući svoj doprinos u zajedničkoj izgradnji boljeg svijeta.

Želim da na planeti preživi divljina, da stanovnici budu zaštićeni od katastrofa, želim ponovnu diversifikaciju krajolika u paklu industrijskog uzgoja, želim pošumljavanje, želim prirodan životinjski i biljni svijet.

Želim da zabranimo uništavanje žive i nežive prirode u ime potrošnje, i da svi skupa radimo na vraćanju ravnoteže na ovoj suludoj farmi robova.

Želim da posjetitelji iz cijele galaksije podijele s nama njihovu tehnologiju, njihove ideje, njihov moral, tako da nam se pruži prilika da se pridružimo braći i sestrama iz drugih zvjezdanih sustava u velikoj migraciji prema zvijezdama.

Najviše od svega, ne želim se crvenjeti u obrazima zbog očajanja u koje me bacila Ana Benačić, želim se ponositi time što živim na slobodnoj planeti Zemlji i svima moći reći: "Od onog očaja sam napravio najbolje mjesto u galaksiji"!



Offline gregi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 74
    • Profil
    • Crom Alternativna Razmjena
Odg: Želim Izgraditi Najbolje Mjesto U Cijeloj Galaksiji
« Odgovori #1 u: 28 06 2010, 14:29:07 poslijepodne »
Peter North, autor knjige "Lokalni Novac" iznosi sveobuhvatan pregled onog što treba znati o lokalnim valutama i opisuje kako implementirati ove sheme.

Lokalna Valuta I Kako Je Pokrenuti U Vašoj Sredini