Autor Tema: Vanzemaljski satelit prošao uz Zemlju  (Posjeta: 6032 vremena)

Offline Observer

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Vanzemaljski satelit prošao uz Zemlju
« u: 07 06 2010, 08:39:20 prijepodne »
Ovo već ne spada u alternativu jer je sve potvrđeno i od najtvrdokornijih znanstvenika i NASA-e ali ova rubrika je nekako najbliža temi.
Znači neka letjelica od oko 10m u promjeru je stigla iz vanjskog pojasa Sunčevog sustava, proletjela uz Zemlju i okrenula se i polako se vraća opet u vanjski pojas.
NASA i znanstvenici su uvjereni da se radi o umjetnom objektu jer mijenja smjer svako malo i koliko se čini još uvijek se nalazi u blizini iako se pomaloudaljeva.



Više o cijeloj temi imate na linkovima:
Approaching Space Object ‘Artificial...
Near-Miss Asteroid Found to be Artificial

Stranih izvora imate koliko hoćete na netu međutim čudno je da nisam uspio na domaćim jezicima ništa naći o ovoj temi.

Ali zato kruha cukra i igara imate na našem jeziku koliko hoćete, od politike svih vrsta pa razne teme seksa i grada pa i sela, onda afere glumaca i pjevača i svi mogući sportski rezultati.
Bravo za naše portale!
« Zadnja izmjena: 07 06 2010, 08:43:37 prijepodne od Observer »

Offline Fox Mulder

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Vanzemaljski satelit prošao uz Zemlju
« Odgovori #1 u: 07 06 2010, 17:43:24 poslijepodne »
Ali zato kruha cukra i igara imate na našem jeziku koliko hoćete, od politike svih vrsta pa razne teme seksa i grada pa i sela, onda afere glumaca i pjevača i svi mogući sportski rezultati.
Bravo za naše portale!
Točno. :s-lol: Naši portali vjeruju da to nije toliko zanimljivo područje. A možda i nije, s obzirom koliki je broj slušatelja odnosno gledatelja koji prate takva zbivanja. Čak ni Internet forumi nemaju često teme o tome. Hvala Bačvice Forumu :kla:
Ipak, Observeru, jesi li provjerio izvor sa kojih si uzeo te podatke? :gl:d:
(Vidi mene što govorim, kao da nisam ja ja) :s-lol:
The Truth Is Out There

Offline Observer

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Vanzemaljski satelit prošao uz Zemlju
« Odgovori #2 u: 07 06 2010, 20:05:05 poslijepodne »
Ipak, Observeru, jesi li provjerio izvor sa kojih si uzeo te podatke? :gl:d:
Da bi to mogao provjerit morao bi imat pristup u veće Zemaljske observatorije, pristup teleskopima kao i direktni kontakt sa astronomima koji su objekt pratili zadnjih tjedana da bi ih upitao za osobno mišljenje.

U nedostatku tih mogućnosti jedino se možemo osloniti na nekoliko desetaka stranih internet portala koji prenose vijest. Međutim jedna zanimljivost je da na služnbenim NASA stranicama nisam uspio naći potvrdu ovog događaja, bar ne zasad, iako se SVI prenose kako je upravo NASA to i potvrdila.

Doduše ne vjerujem baš previše u njih s obzirom da svaku informaciju koju puste u javnost filtriraju kroz sito i rešeto koje pravdaju spriječavanjem panike među stanovništvom.

U neku ruku ih i razumijem, pokušajte zamisliti kako bi reagirala narcisiodna ljudska civilizacija opčinjena novcem i materijalnim bogatstvom kao svrhom života, odgojena u duhu "sve se vrti oko nas" i koji su uvjereni kako Bog i sveci postoje samo da bi se brinuli o nama, da odjednom shvate da smo mi (čovječanstvo, Zemlja) možda zadnja rupa na nečijoj svirali?

Offline Fox Mulder

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Vanzemaljski satelit prošao uz Zemlju
« Odgovori #3 u: 08 06 2010, 13:05:43 poslijepodne »
...jedino se možemo osloniti na nekoliko desetaka stranih internet portala koji prenose vijest. Međutim jedna zanimljivost je da na služnbenim NASA stranicama nisam uspio naći potvrdu ovog događaja, bar ne zasad, iako se SVI prenose kako je upravo NASA to i potvrdila.
Baš sam na to i mislio. :mis: Ti su portali kao i naši. Naši čekaju neku (nepotvrđenu) vijest o goloj Severini, a strani to o vanzemaljcima. :s-lol: Ipak su koliko vidim, to neki nepotvrđeni Blogovi. i to na wordpressu

Doduše ne vjerujem baš previše u njih s obzirom da svaku informaciju koju puste u javnost filtriraju kroz sito i rešeto koje pravdaju spriječavanjem panike među stanovništvom.
Čekaj čekaj. :g:fv: To je moj text. To govorim u svakoj drugoj epizodi Dosje X. :-)
The Truth Is Out There