Autor Tema: Tenis, Roland Garros 2010  (Posjeta: 36786 vremena)

Offline Observer

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Tenis, Roland Garros 2010
« u: 26 05 2010, 04:57:54 prijepodne »
Evo kao što sam i najavio pokušat ću dat neki pregled teniskih zbivanja u Parizu za srijedu.
Za početak pogledajmo tko igra danas a onda ću pokušati dati neku prognozu, mečevi počinju od 11 sati ujutro pa na dalje:

- Arantxa Parra Santonja(ESP)    vs.     Venus Williams(USA)[2]
Venus bi ovdje trebala dobit bez puno muke, na prethodnim turnirima je pala prije predviđenog i sigurno je da će u RG dati sve od sebe. Tip 2

- Roger Federer(SUI)[1]   vs.   Alejandro Falla(COL)

Federer 85% barem, Falla nije za bacit ali ipak ovo mu je malo preveliki korak. Tip 1

- Fabio Fognini(ITA)   vs.   Gael Monfils(FRA)[13]
Monfils je na svom terenu (državi) a i solidno ga ide zemlja ove sezone, Tip 2

- Elena Dementieva(RUS)[5]   vs.   A. Medina Garrigues(ESP)
Demi se izblamirala zadnjih par turnira, razočarala me i sumnjam da će ikad uhvatiti GS jer godine već pomalo čine svoje. Iako spada u defanzivne igračice koje najviše volu da prebacuju lopticu dok protivnica ne falije našu Petru je pregazila sa 6:1, 6:1 i vjerojatno želi šta bolji plasman ovdje. Tip 1

- Taylor Dent(USA)    vs.     Robin Soderling(SWE)[5]
Soderling dobija, nije nešto super ove godine ali ovaj drugi je anonimac. Tip 2

- Josselin Ouanna(FRA)   vs.     Jo-Wilfried Tsonga(FRA)[8]
Tsonga se neda, teško da će dozvoliti da ispadne već u 2. kolu. Tip 2

- Aravane Rezai(FRA)[15]   vs.     Angelique Kerber(GER)
Iranska francuskinja je bila jako dobra u Madridu, ima dosta snage za svoju visinu. Tip 1

- Tathiana Garbin(ITA)   vs.     Caroline Wozniacki(DEN)[3]
E ovo je pitanje, "Kara" zadnja 4 mjeseca ispada u prvim kolima, prednost je i dalje na njenoj strani ali nešto se događa sa njom, možda "nesretna" ljubav.... Tip 2 ipak

- Leonardo Mayer(ARG)    vs.     Julien Benneteau(FRA)
Ovo je blizu ali ipak Benneteau ima početnu prednost. Tip 2

- Svetlana Kuznetsova(RUS)[6]   vs.     Andrea Petkovic(GER)
"Kuznja" je prošlogodišnja pobjednica ali ove godine je loša u pm. Vidićemo šta će bit, prednost ima ali ako je krene loše bye bye i veliki pad na listi. Ipak Tip 1

- Andy Murray(GBR)[4]   vs.     Juan Ignacio Chela(ARG)
Andy je engleska nada, oni mislim više sanjaju kako će napokon njihov čovjek biti u TOP3. Prednost je kod njega iako u prvom kolu nije bo baš nešto. Tip 1

- Stephanie Cohen-Aloro(FRA)   vs.     Na Li(CHN)[11]
Kineskinja bi trebala dobit, ova druga je daleeeeko na listi a ima vam sigurno nije puno poznato:) Tip 2

- Marin Cilic(CRO)[10]    vs.     Daniel Gimeno-Traver(ESP)
Čile kreće u 11 sati, prvi meč na ovom terenu. Ako glava ostane smirena trebao bi ovo dobit. Od Australije nije pokazao neku dobru igru i stvara nam puno sijedih:D Aj Tip 1 valjda će bit sve oke...

- Flavia Pennetta(ITA)[14]   vs.     Roberta Vinci(ITA)
Hmm 2 talijanke, neka bude Pennetta, simpatičnija mi je:P  Tip 1

- Edouard Roger-Vasselin(FRA)   vs.     Tomas Berdych(CZE)[15]
Kako Berdych izgleda dok ima posla sa "vazelinom"? E dajte tko zna šta ste sad posmislili. Berdycha dobro ide ove sezone i mislim da će se uz Vazelina glatko provući. Tip 2

- Francesca Schiavone(ITA)[17]   vs.     Sophie Ferguson(AUS)
Talijanka je favorit, ova iz Australije nema dovoljno snage. Tip 1

- Agnes Szavay(HUN)    vs.     Nadia Petrova(RUS)[19]
Petrova ili je predobra ili je ajme... Mađarica nije baš u formi ali nije ni Petrova... hmm... Tip 2 ipak pa šta bude

- Guillermo Garcia-Lopez(ESP)[32]   vs.     Thiemo De Bakker(NED)
Lopez bi trebao ovo dobit. Tip 1

- Marcel Granollers(ESP)   vs.     Marcos Baghdatis(CYP)[25]
Cipranin je nedavno dobio Federera a onda je malo pao u formi, ipak Baggy... Tip 2

- Aleksandra Wozniak(CAN)   vs.     Kateryna Bondarenko(UKR)[32]
NE sjećam se kad je Woznijak dobila neki važniji meč a s druge strane je malo slabija sestra Bondy. Mislim Tip 2 ali ono...

- Dominika Cibulkova(SVK)[26]    vs.     Varvara Lepchenko(USA)
Uh napokon KRAAAJ ovo je zadnje!!! Cibulkova favorit, ova Lepcenko treba jos utakmica u nogama. Tip 1.


Eto to bi bilo sve... sad se nadam da će se još ljudi uključiti sa svojim komentarima jer ne mogu ovo sve sam:)

Offline Debeli

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tenis, Roland Garros 2010
« Odgovori #1 u: 26 05 2010, 12:54:17 poslijepodne »
Svaka čast Observeru :kla:
Ti si izgleda, i sportski poznavatelj. I to pratiš i ženski :s:i: i muški tenis.
Bingo. Idem odmah u kladionicu.
Šalim se naravno. Tamo nikada ne idem :s-lol: ali možda se i predomislim ako si pogodio sve.
Uvijek veseo, samo se ne smijem.  ;)

Offline Observer

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tenis, Roland Garros 2010
« Odgovori #2 u: 26 05 2010, 17:47:33 poslijepodne »
Nemoguće je pogoditi sve parove ali napisao sam ono što mi se učinilo kao mogućom pretpostavkom pa ćemo vidit šta će bit na kraju.
Na specijaliziranim kladioničarskim siteovima čak i veći znalci imaju tek nesto preko 50% pogodaka tako ako ovdje bude i 70% točno ja happy ziv

Offline Observer

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tenis, Roland Garros 2010
« Odgovori #3 u: 26 05 2010, 18:04:40 poslijepodne »
Ajmo vidit kako me išlo sinoc...

- Arantxa Parra Santonja(ESP)    vs.     Venus Williams(USA)[2]   (pogođeno)
Venus bi ovdje trebala dobit bez puno muke, na prethodnim turnirima je pala prije predviđenog i sigurno je da će u RG dati sve od sebe. Tip 2

- Roger Federer(SUI)[1]   vs.   Alejandro Falla(COL)
   (pogođeno)
Federer 85% barem, Falla nije za bacit ali ipak ovo mu je malo preveliki korak. Tip 1

- Fabio Fognini(ITA)   vs.   Gael Monfils(FRA)[13]   (greška)
Monfils je na svom terenu (državi) a i solidno ga ide zemlja ove sezone, Tip 2

- Elena Dementieva(RUS)[5]   vs.   A. Medina Garrigues(ESP)   (pogođeno)
Demi se izblamirala zadnjih par turnira, razočarala me i sumnjam da će ikad uhvatiti GS jer godine već pomalo čine svoje. Iako spada u defanzivne igračice koje najviše volu da prebacuju lopticu dok protivnica ne falije našu Petru je pregazila sa 6:1, 6:1 i vjerojatno želi šta bolji plasman ovdje. Tip 1

- Taylor Dent(USA)    vs.     Robin Soderling(SWE)[5]   (pogođeno)
Soderling dobija, nije nešto super ove godine ali ovaj drugi je anonimac. Tip 2

- Josselin Ouanna(FRA)   vs.     Jo-Wilfried Tsonga(FRA)[8]   (pogođeno)
Tsonga se neda, teško da će dozvoliti da ispadne već u 2. kolu. Tip 2

- Aravane Rezai(FRA)[15]   vs.     Angelique Kerber(GER)   (pogođeno)
Iranska francuskinja je bila jako dobra u Madridu, ima dosta snage za svoju visinu. Tip 1

- Tathiana Garbin(ITA)   vs.     Caroline Wozniacki(DEN)[3]   (pogođeno)
E ovo je pitanje, "Kara" zadnja 4 mjeseca ispada u prvim kolima, prednost je i dalje na njenoj strani ali nešto se događa sa njom, možda "nesretna" ljubav.... Tip 2 ipak

- Leonardo Mayer(ARG)    vs.     Julien Benneteau(FRA)   (greška)
Ovo je blizu ali ipak Benneteau ima početnu prednost. Tip 2

- Svetlana Kuznetsova(RUS)[6]   vs.     Andrea Petkovic(GER)   (pogođeno)
"Kuznja" je prošlogodišnja pobjednica ali ove godine je loša u pm. Vidićemo šta će bit, prednost ima ali ako je krene loše bye bye i veliki pad na listi. Ipak Tip 1

- Andy Murray(GBR)[4]   vs.     Juan Ignacio Chela(ARG)   (pogođeno)
Andy je engleska nada, oni mislim više sanjaju kako će napokon njihov čovjek biti u TOP3. Prednost je kod njega iako u prvom kolu nije bo baš nešto. Tip 1

- Stephanie Cohen-Aloro(FRA)   vs.     Na Li(CHN)[11]   (pogođeno)
Kineskinja bi trebala dobit, ova druga je daleeeeko na listi a ima vam sigurno nije puno poznato:) Tip 2

- Marin Cilic(CRO)[10]    vs.     Daniel Gimeno-Traver(ESP)   (pogođeno)
Čile kreće u 11 sati, prvi meč na ovom terenu. Ako glava ostane smirena trebao bi ovo dobit. Od Australije nije pokazao neku dobru igru i stvara nam puno sijedih:D Aj Tip 1 valjda će bit sve oke...

- Flavia Pennetta(ITA)[14]   vs.     Roberta Vinci(ITA)   (pogođeno)
Hmm 2 talijanke, neka bude Pennetta, simpatičnija mi je:P  Tip 1

- Edouard Roger-Vasselin(FRA)   vs.     Tomas Berdych(CZE)[15]   (pogođeno)
Kako Berdych izgleda dok ima posla sa "vazelinom"? E dajte tko zna šta ste sad posmislili. Berdycha dobro ide ove sezone i mislim da će se uz Vazelina glatko provući. Tip 2

- Francesca Schiavone(ITA)[17]   vs.     Sophie Ferguson(AUS)   (pogođeno)
Talijanka je favorit, ova iz Australije nema dovoljno snage. Tip 1

- Agnes Szavay(HUN)    vs.     Nadia Petrova(RUS)[19]   (pogođeno)
Petrova ili je predobra ili je ajme... Mađarica nije baš u formi ali nije ni Petrova... hmm... Tip 2 ipak pa šta bude

- Guillermo Garcia-Lopez(ESP)[32]   vs.     Thiemo De Bakker(NED)   (greška)
Lopez bi trebao ovo dobit. Tip 1

- Marcel Granollers(ESP)   vs.     Marcos Baghdatis(CYP)[25]   (pogođeno)
Cipranin je nedavno dobio Federera a onda je malo pao u formi, ipak Baggy... Tip 2

- Aleksandra Wozniak(CAN)   vs.     Kateryna Bondarenko(UKR)[32]   (greška)
NE sjećam se kad je Woznijak dobila neki važniji meč a s druge strane je malo slabija sestra Bondy. Mislim Tip 2 ali ono...

- Dominika Cibulkova(SVK)[26]    vs.     Varvara Lepchenko(USA)   (pogođeno)
Uh napokon KRAAAJ ovo je zadnje!!! Cibulkova favorit, ova Lepcenko treba jos utakmica u nogama. Tip 1.


I za kraj link sa oficijelnog sitea gdje možete provjeriti rezultate ili pratiti kako idu mečevi koji još nisu završeni: Roland Garros
« Zadnja izmjena: 29 05 2010, 00:27:12 prijepodne od Observer »

Offline Kapetan Bačvica

  • Kapetan Bačvica
  • Administrator
  • Senior Član
  • *****
  • Postova: 253
  • Spol: Muški
  • Kapetan Bačvica
    • Profil
    • Bačvice Forum
Odg: Tenis, Roland Garros 2010
« Odgovori #4 u: 26 05 2010, 18:20:03 poslijepodne »
Briljantno!  pa-g
Naš Observer pogadja sve redom, to je vrsni teniski stručnjak, vidljivo je i letimičnim pogledom. :kla:
Dragi Forumaši, napominjem Vam da postoji i Blog o Tenisu, sve iz pera našeg Observera, i to samo na Bačvicama: Roland Garros 2010
     
 
Kad se sa bijelim brodom, vraćam u splitsku luku...
Mada, rijetko se 'vraćam', stalno sam tu - na Bačvicama.

Offline Observer

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tenis, Roland Garros 2010
« Odgovori #5 u: 26 05 2010, 18:27:08 poslijepodne »
Hvala ali ipak nemojte me puno hvaliti, neugodno mi je. :sk-n-g:
Radije se koncentrirajmo na rezultate i što bolje ih iskoristimo za povećanje kućnog budžeza. Sretno svima :piv:

Offline Kavopija

  • Heroj Član
  • *****
  • Postova: 907
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tenis, Roland Garros 2010
« Odgovori #6 u: 28 05 2010, 19:34:53 poslijepodne »
Evo danas je za divno čudo bio prijenos iz Pariza na HTV-u Ljubičić - Fish. pa-g
Bilo je napeto ali Ljubičić je pobijedio. pa-g
Moram se pohvaliti da sam i ja pogodio rezultat. Naime, rekao sam da će Ljubičić pobijediti. :kla: Imam svjedoke.
U sexu je najbolja - kava prije, ako je dobra.

Offline Observer

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tenis, Roland Garros 2010
« Odgovori #7 u: 28 05 2010, 20:05:48 poslijepodne »
Moram se pohvaliti da sam i ja pogodio rezultat. Naime, rekao sam da će Ljubičić pobijediti. :kla: Imam svjedoke.
Odlično :piv:

Ali bilo bi još bolje ako bi sa nama ovde podijelio još koju prognozu pa svjedoci nebi bili potrebni jer bi sve bilo dokumentirano u postu. :kla:

Evo ja možda napišem rezultate za sutra ako me uhvati inspiracija, ostali navalite sa svojim idejama slobodno  :kl:kl:
« Zadnja izmjena: 28 05 2010, 20:07:20 poslijepodne od Observer »

Offline Observer

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tenis, Roland Garros 2010
« Odgovori #8 u: 29 05 2010, 01:53:06 prijepodne »
Pred nama je 7. dan turnira u Parizu, evo moje skromne prognoze.
(šteta da se ne kladim u zadnje vrijeme na tenis, izgleda da bi se dalo zaraditi...)



- Serena Williams(USA)[1]    vs.     Anastasia Pavlyuchenkova(RUS)[29]
Pavlyuchenkova je u prošlom kolu pobjedila Cornet koja jako loše igra u zadnje vrijeme i lako je dobit ali joj sve opraštamo radi sexy izgleda:)  Za ruskinju pobjeda nad sexy Cornet nije mjerilo a znamo da Serena upire ko "sivonja" najviše na GSovima tako da je veliki favorit. Tip 1.

- Victor Hanescu(ROU)[31]   vs.     Novak Djokovic(SRB)[3]
Ako Đokovića ne udari vrućina ili ako u početku Hanescu ne bude žilav i dade otpor onda bi trebao ovo dobit. Ako se sve otegne u 4-5 setova Đoković vjerojatno pada pod umorom i suncem. Ipak Tip 2.

- Lleyton Hewitt(AUS)[28]   vs.     Rafael Nadal(ESP)[2]
Na zemlji Nadal je best of best osim ako ga problemi u koljenu ne spriječe što izgleda nije slučaj jer se dobro drži dosad. Čini se da ako Nadala služi zdravlje da mu ni Federer ne može ništa. Znači Nadal gotovo 100%, Tip 2

- Maria Sharapova(RUS)[12]   vs.     Justine Henin(BEL)[22]
Ovo bi prije 2 godine bilo možda upitno ali Sharapova nije ni sjena onog što je bila, previše se opustila i uzela preduge pauze. Justine je pravi mali "robot" vrlo precizna u ubacivanju loptica sa prave strane linije i nije tip koja šalje puno lopti u out ili mrežu, to je najbolje vidjela Demi na AUS-O kojoj "defanzivna taktika prebacivanja loptice dok protivnica ne pogriješi" ne pali kod Henin koja je ovdje posebno motivirana jer joj osim Serene druga najveća konkurentica Clijsters ne igra radi ozljede.
Henin će uprijeti svom snagom mislim. Tip 2.

- Andy Roddick(USA)[6]    vs.     Teimuraz Gabashvili(RUS)
Roddick je već stari lisac, solidno ga ide i dobro trpi teret godina a u tome mu zaista lijepa curica pomaže za napuniti baterije ili psihički mir (iako bi na njegovom mjestu je ja pratio krajičkom oka uvijek, magnet je mala s-l4). Rus je nekako previše anoniman u ovom slučaju. Ajmo Tip 1.

- Shahar Peer(ISR)[18]   vs.     Marion Bartoli(FRA)[13]
E ovde je zeznuto, Bartoli igra dosta dobro a Peer je u naletu karijere koja je izbacila mnoge favoritkinje proteklih mjeseci. Ne bi se ovde zaletio i ako se kladite teško mogu pretpostaviti. Evo Bartoli radi domaćeg terena ali ono, s rezervom. Tip 2.

- Fernando Verdasco(ESP)[7]   vs.     Philipp Kohlschreiber(GER)[30]
Verdasco je dosta veći favorit iako ovaj nijemac ponekad bljesne kad se najmanje očekuje. Idem na Verdasca ipak, Tip 1

- Jelena Jankovic(SRB)[4]   vs.     Alona Bondarenko(UKR)[27]
Jankovička je igrala dobro i nedavno došla do 2 finala, Rima i Madrida ali onda kad najviše treba uprit tu padne, prvi put od neobične "dropshot" igre MSMJDSJ ili kako već... a drugi put od krikovima i urlicima popraćene igre Rezai (vikanje zaista mi ide na živce).
Bolja sestra Bondy je već izbacila neke favorite zadnjih mjeseci a u RG je dobila Dushevinu i Rybarikovu. Jankovička je stabilnija i manje podložna promjenama i ako Bondy nema svoj "dan" JJ dobija. Tip 1.

- Jarmila Groth(AUS)    vs.     Anastasia Rodionova(AUS)
Dvije predstavnice Australije koje nisu iz Australije ziv. U prethodnom kolu Radionova je dobila Zvonarevu koja nije laka a Jarmila je dobila povrijeđenu 39.godišnju japansku veteranku Date Krumm. Čini mi se da je Radionova uradila veći posao pa odluka pada na nju. Tip 2.

- Jurgen Melzer(AUT)[22]   vs.     David Ferrer(ESP)[9]
Ovdje prednost ide Ferreru koji je na Zemlji više nego solidan, zadnjih mjeseci je izvukao neke zaista dobre pobjede. Ti 2.

- Juan Carlos Ferrero(ESP)[16]   vs.     Robby Ginepri(USA)
E ovdje nisam siguran, Ferrero bi trebao ovo proći ali ni Ginepri nije za bacit. Recimo Ferrero, Tip 1.

- Anastasia Pivovarova(RUS)   vs.     Samantha Stosur(AUS)[7]
Eh jeste li vidjeli malu Pivovarevu kako je slatka, procjenite sami, tu je link. Sa druge strane je čeka vrlo jaka bilderski raspoložena Stosur, opasnog "terminatorskog" izgleda i mislim da ukoliko se ne dogodi čudo da će "otpuhati" malu Pivu. Moje saučesće al ako joj zatreba utjeha ja sam tu s-k.

- Daniela Hantuchova(SVK)[23]    vs.     Yanina Wickmayer(BEL)[16]
Nadam se da će ovaj meč biti pokriven prijenosom jer ako ništa drugo akterice lijepo izgledaju, Daniela iako mršavica ima lijepo lice a Wicky ima vrlo fitness tijelo.
OK na kraju ispada da mi muški gledamo ženski tenis ne radi kvalitete nego radi dobrih guza i nogica u čemu možda i ima istine ali budimo "profesionalni" i koncentrirajmo se ovog puta na njihovu igru. Wicky je imala nekoliko zaista neočekivanih kikseva zadnja 3 mjeseca dok je Hantuchova sve bolja i bolja pa mi se čini da nekako ovdje ima veće šanse. Ajmo Tip 1 pa šta bude...

- Ivan Ljubicic(CRO)[14]   vs.     Thomaz Bellucci(BRA)[24]
Joj, imam loš predosjećaj za Ljubu, u prvom kolu se dosta mučio sa nekim Anonimusom a u drugom protiv Fisha jedva se izvukao u 5 setova i "pustio dušu" od umora. U 2. kolu je Bellucci takodjer imao 5 setova ali mi se čini izdržljiviji od Ivana. Ako Ljubu ovdje ne spasu dobri servisi teško će moći proći. Trebao bi zaokružiti Ljubu iako mi predosjećaj kaže Belluci. Ajmo Ljubu onda iako ću vjerojatno izgubit  :vr_t:s:

- Alisa Kleybanova(RUS)[28]    vs.     Yaroslava Shvedova(KAZ)
Kleybanova rastura, kako je samo otpuhala Anu Ivanović koja se taman počela popravljat posli 2 godine krize. Kriza je počela nakon Aninog osvajanja RG 2008 (po meni više "rupom" u kvaliteti tadašnjeg ženskog tenisa i povlačenjem Henin) a nastavila se otkako je lijepa Ana probala "ljubav" i od tada je tenis očito pao u drugi plan a mala ne može nikako da se sastavi, šteta!
Shvedova je dobila Errani a zatim kontra svih predviđanja i Radwansku tako da može biti opasna. Ipak Kleybanova djeluje da ima više samopouzdanja iako bi moglo da bude blizu. Tip 1.

- Nicolas Almagro(ESP)[19]   vs.     Oleksandr Dolgopolov Jr(UKR)
AAAAAAAAAAAAA kraaaj, napokon.. otpali mi prsti... Da vidimo.. ovde Almagro bi trebao biti naš čovjek za pobjedu, ovaj O.D.Jr iz Ukraine se do sada nije baš proslavio, a možda će baš sada... Ipak mi se Almagro čini pouzdanijim. Tip 1


Eto to bi bilo to, vidimo se sutra...

Offline Glazbeni urednik

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 277
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tenis, Roland Garros 2010
« Odgovori #9 u: 29 05 2010, 12:47:10 poslijepodne »
Ajde dobro, nije loše. Danas imamo i na televiziji :plj:
Hoćete lepo vreme,
Hoćete lepe žene.
Aj aj aj...

Offline Observer

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tenis, Roland Garros 2010
« Odgovori #10 u: 29 05 2010, 20:03:12 poslijepodne »
Ajmo analizirat kao i prošli put iako mi se čini da imam mnogo pogrešaka :(

- Serena Williams(USA)[1]    vs.     Anastasia Pavlyuchenkova(RUS)[29]    (pogođeno)
Pavlyuchenkova je u prošlom kolu pobjedila Cornet koja jako loše igra u zadnje vrijeme i lako je dobit ali joj sve opraštamo radi sexy izgleda:)  Za ruskinju pobjeda nad sexy Cornet nije mjerilo a znamo da Serena upire ko "sivonja" najviše na GSovima tako da je veliki favorit. Tip 1.

- Victor Hanescu(ROU)[31]   vs.     Novak Djokovic(SRB)[3]    (pogođeno)
Ako Đokovića ne udari vrućina ili ako u početku Hanescu ne bude žilav i dade otpor onda bi trebao ovo dobit. Ako se sve otegne u 4-5 setova Đoković vjerojatno pada pod umorom i suncem. Ipak Tip 2.

- Lleyton Hewitt(AUS)[28]   vs.     Rafael Nadal(ESP)[2]    (pogođeno)
Na zemlji Nadal je best of best osim ako ga problemi u koljenu ne spriječe što izgleda nije slučaj jer se dobro drži dosad. Čini se da ako Nadala služi zdravlje da mu ni Federer ne može ništa. Znači Nadal gotovo 100%, Tip 2

- Maria Sharapova(RUS)[12]   vs.     Justine Henin(BEL)[22]    (pogođeno)
Ovo bi prije 2 godine bilo možda upitno ali Sharapova nije ni sjena onog što je bila, previše se opustila i uzela preduge pauze. Justine je pravi mali "robot" vrlo precizna u ubacivanju loptica sa prave strane linije i nije tip koja šalje puno lopti u out ili mrežu, to je najbolje vidjela Demi na AUS-O kojoj "defanzivna taktika prebacivanja loptice dok protivnica ne pogriješi" ne pali kod Henin koja je ovdje posebno motivirana jer joj osim Serene druga najveća konkurentica Clijsters ne igra radi ozljede.
Henin će uprijeti svom snagom mislim. Tip 2.

- Andy Roddick(USA)[6]    vs.     Teimuraz Gabashvili(RUS)    (greška)
Roddick je već stari lisac, solidno ga ide i dobro trpi teret godina a u tome mu zaista lijepa curica pomaže za napuniti baterije ili psihički mir (iako bi na njegovom mjestu je ja pratio krajičkom oka uvijek, magnet je mala s-l4). Rus je nekako previše anoniman u ovom slučaju. Ajmo Tip 1.

- Shahar Peer(ISR)[18]   vs.     Marion Bartoli(FRA)[13]    (greška)
E ovde je zeznuto, Bartoli igra dosta dobro a Peer je u naletu karijere koja je izbacila mnoge favoritkinje proteklih mjeseci. Ne bi se ovde zaletio i ako se kladite teško mogu pretpostaviti. Evo Bartoli radi domaćeg terena ali ono, s rezervom. Tip 2.

- Fernando Verdasco(ESP)[7]   vs.     Philipp Kohlschreiber(GER)[30]    (pogođeno)
Verdasco je dosta veći favorit iako ovaj nijemac ponekad bljesne kad se najmanje očekuje. Idem na Verdasca ipak, Tip 1

- Jelena Jankovic(SRB)[4]   vs.     Alona Bondarenko(UKR)[27]    (pogođeno)
Jankovička je igrala dobro i nedavno došla do 2 finala, Rima i Madrida ali onda kad najviše treba uprit tu padne, prvi put od neobične "dropshot" igre MSMJDSJ ili kako već... a drugi put od krikovima i urlicima popraćene igre Rezai (vikanje zaista mi ide na živce).
Bolja sestra Bondy je već izbacila neke favorite zadnjih mjeseci a u RG je dobila Dushevinu i Rybarikovu. Jankovička je stabilnija i manje podložna promjenama i ako Bondy nema svoj "dan" JJ dobija. Tip 1.

- Jarmila Groth(AUS)    vs.     Anastasia Rodionova(AUS)    (greška)
Dvije predstavnice Australije koje nisu iz Australije ziv. U prethodnom kolu Radionova je dobila Zvonarevu koja nije laka a Jarmila je dobila povrijeđenu 39.godišnju japansku veteranku Date Krumm. Čini mi se da je Radionova uradila veći posao pa odluka pada na nju. Tip 2.

- Jurgen Melzer(AUT)[22]   vs.     David Ferrer(ESP)[9]    (greška)
Ovdje prednost ide Ferreru koji je na Zemlji više nego solidan, zadnjih mjeseci je izvukao neke zaista dobre pobjede. Ti 2.

- Juan Carlos Ferrero(ESP)[16]   vs.     Robby Ginepri(USA)    (greška)
E ovdje nisam siguran, Ferrero bi trebao ovo proći ali ni Ginepri nije za bacit. Recimo Ferrero, Tip 1.

- Anastasia Pivovarova(RUS)   vs.     Samantha Stosur(AUS)[7]    (pogođeno)
Eh jeste li vidjeli malu Pivovarevu kako je slatka, procjenite sami, tu je link. Sa druge strane je čeka vrlo jaka bilderski raspoložena Stosur, opasnog "terminatorskog" izgleda i mislim da ukoliko se ne dogodi čudo da će "otpuhati" malu Pivu. Moje saučesće al ako joj zatreba utjeha ja sam tu s-k.

- Daniela Hantuchova(SVK)[23]    vs.     Yanina Wickmayer(BEL)[16]    (pogođeno)
Nadam se da će ovaj meč biti pokriven prijenosom jer ako ništa drugo akterice lijepo izgledaju, Daniela iako mršavica ima lijepo lice a Wicky ima vrlo fitness tijelo.
OK na kraju ispada da mi muški gledamo ženski tenis ne radi kvalitete nego radi dobrih guza i nogica u čemu možda i ima istine ali budimo "profesionalni" i koncentrirajmo se ovog puta na njihovu igru. Wicky je imala nekoliko zaista neočekivanih kikseva zadnja 3 mjeseca dok je Hantuchova sve bolja i bolja pa mi se čini da nekako ovdje ima veće šanse. Ajmo Tip 1 pa šta bude...

- Ivan Ljubicic(CRO)[14]   vs.     Thomaz Bellucci(BRA)[24]    (greška)
Joj, imam loš predosjećaj za Ljubu, u prvom kolu se dosta mučio sa nekim Anonimusom a u drugom protiv Fisha jedva se izvukao u 5 setova i "pustio dušu" od umora. U 2. kolu je Bellucci takodjer imao 5 setova ali mi se čini izdržljiviji od Ivana. Ako Ljubu ovdje ne spasu dobri servisi teško će moći proći. Trebao bi zaokružiti Ljubu iako mi predosjećaj kaže Belluci. Ajmo Ljubu onda iako ću vjerojatno izgubit  :vr_t:s:

- Alisa Kleybanova(RUS)[28]    vs.     Yaroslava Shvedova(KAZ)    (greška)
Kleybanova rastura, kako je samo otpuhala Anu Ivanović koja se taman počela popravljat posli 2 godine krize. Kriza je počela nakon Aninog osvajanja RG 2008 (po meni više "rupom" u kvaliteti tadašnjeg ženskog tenisa i povlačenjem Henin) a nastavila se otkako je lijepa Ana probala "ljubav" i od tada je tenis očito pao u drugi plan a mala ne može nikako da se sastavi, šteta!
Shvedova je dobila Errani a zatim kontra svih predviđanja i Radwansku tako da može biti opasna. Ipak Kleybanova djeluje da ima više samopouzdanja iako bi moglo da bude blizu. Tip 1.

- Nicolas Almagro(ESP)[19]   vs.     Oleksandr Dolgopolov Jr(UKR)    (pogođeno)
AAAAAAAAAAAAA kraaaj, napokon.. otpali mi prsti... Da vidimo.. ovde Almagro bi trebao biti naš čovjek za pobjedu, ovaj O.D.Jr iz Ukraine se do sada nije baš proslavio, a možda će baš sada... Ipak mi se Almagro čini pouzdanijim. Tip 1
« Zadnja izmjena: 30 05 2010, 13:48:40 poslijepodne od Observer »

Offline Glazbeni urednik

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 277
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tenis, Roland Garros 2010
« Odgovori #11 u: 29 05 2010, 22:00:03 poslijepodne »
- Ivan Ljubicic(CRO)[14]   vs.     Thomaz Bellucci(BRA)[24]    (greška)
Joj, imam loš predosjećaj za Ljubu, u prvom kolu se dosta mučio sa nekim Anonimusom a u drugom protiv Fisha jedva se izvukao u 5 setova i "pustio dušu" od umora. U 2. kolu je Bellucci takodjer imao 5 setova ali mi se čini izdržljiviji od Ivana. Ako Ljubu ovdje ne spasu dobri servisi teško će moći proći. Trebao bi zaokružiti Ljubu iako mi predosjećaj kaže Belluci. Ajmo Ljubu onda iako ću vjerojatno izgubit  :vr_t:s:
Nažalost Observeru, ovdje si bio natočniji. :tuz: Velika je šteta da je završilo ovako, vidjelo se da onaj Bellucci nije marka...
A i Ljubičić ima godina, to mu je zamalo rekao Mićo :s-lol: nije mu lako.
Hoćete lepo vreme,
Hoćete lepe žene.
Aj aj aj...

Offline Observer

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tenis, Roland Garros 2010
« Odgovori #12 u: 30 05 2010, 00:11:51 prijepodne »
Da, sve je ukazivalo da je pri kraju snaga, u meču sa Fishom je izgledalo da troši zadnje baterije i kao što sam i napisao dan prije za njega sam glasao samo zato jer je naš a ne jer ima veće šanse. Jbg.

Danas me loše išlo, prošli put sam imao omjer 17:4  a danas, čak i ako bi izuzeli Ljubičića gdje sam pretpostavljao da će izgubit, opet imam 6 grešaka, sorry:/

Offline Observer

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tenis, Roland Garros 2010
« Odgovori #13 u: 30 05 2010, 17:10:15 poslijepodne »
Čilić - Soderling, zasad 5:3...
Jao koje lopte uspijeva promašiti Čilic a gotovo cijeli teren mu otvoren.
Čini se da ako Čilić i uspije dobit meč da će to biti radi Soderlingovih pogodaka u mrežu i out a ne radi Marinove dobre igre.
Znat ćemo sa sat-dva...

Edit:
Drugi set gotov a stanje je: Čilić - Soderling 4:6  4:6 ...
Po svemu sudeći bit će "zbogom Čiliću..." osim ako ne poludi pa dobije sad 3 seta za redom što je jako teško ostvarivo iako teoretski moguće.
Ali ipak...
« Zadnja izmjena: 30 05 2010, 17:54:18 poslijepodne od Observer »

Offline Debeli

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tenis, Roland Garros 2010
« Odgovori #14 u: 30 05 2010, 17:58:16 poslijepodne »
Jao majko, ja sam odustao od gledanja Čilića...
Čilić - Soderling 0:2 u setovima, ovo me podsjeća na Ivaniševića... s-c-b
Uvijek veseo, samo se ne smijem.  ;)