Anketa

Idete li na koncert Simple Mindsa u Spaladium Areni?

Naravno, ja sam stari rocker i živio sam sa njima..
7 (77.8%)
Da. Ja sam mladji(a), ali znam što je dobro.
2 (22.2%)
Ako stignem, ubija me puno posla, pa sam crknut.
0 (0%)
Mislim da neću. Tog dana su mi bračne dužnosti.
0 (0%)
Simple, kako? To da je Ceca ili nešto takvo...
0 (0%)

Ukupno Glasova: 9

Autor Tema: Simple Minds u Splitu - koncert 13. 11.  (Posjeta: 14661 vremena)

Offline Jim Kerr

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
    • Profil
Simple Minds u Splitu - koncert 13. 11.
« u: 04 11 2009, 21:07:29 poslijepodne »
Simple Minds u Splitu koncert uživo 13.11. Spaladium Arena :mu:s:s:

 Simple Minds najuspješnija je Škotska grupa svih vremena, ako to nije dovoljno, a nije; to su jedne od prvih perjanica Novoromantičarskog vala 80-ih i grupa koja je otisnula žig u glazbenu povijest.  :kla:
Koncert u Splitu, u Spaladium Arenu je 13. studenog; i to bi trebao biti veliki dan ne samo za stare novoromantičare (to su danas ljudi srednjih godina) :s-lol: , za nadati se je primjerenom odzivu publike.

Band je nastao u Glasgowu prvotno kao punk bend imenom “Johnny And The Self Abusers” i ove godine navršava 30 godina karijere, a do danas je izdala šesnaest studijskih plus nekoliko kompilacijskih albuma.

Glazbeni vrhunac grupa doživljava 80-ih godina, u doba Novog Romantizma, no  frontman Jim Kerr i ostatak benda i dalje svira i radi uspješno, što potvrđuje i njihov posljednji album “Graffiti Soul” izdan u lipnju ove godine.

Njihove najveće uspješnice, ipak, datiraju otprije 25 godina; moji osobni veliki favoriti npr All The Things She Said, Alive And Kicking s albuma Once Upon A Time, i naravno:

 

         Don't You (Forget About Me)
Kako iza svakog uspješnog muškarca stoji uspješna žena, tako je i iza Jima tu Chrissy Hind, lider grupe Pretenders :s:i:
P.S. Eto, ja znam dosta o Simple Mindsima i Jimu, a slučajno smo i imenjaci, barem ovdje u virtualnom svijetu.
Yeah !  Simple Minds

Offline Oscar Josip Canaby

  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
    • Profil
Odg: Simple Minds u Splitu - koncert 13. 11.
« Odgovori #1 u: 05 11 2009, 13:19:18 poslijepodne »
Dragi Jime,
hvala ti na ovom postu i otvorenoj temi. Simple Minds su i moja stara ljubav...
Samo, dopusti da primijetim da su se Jim Kerr i Chrissy Hinde razveli još 1990. Slijedeći njezin brak trajao je do 2003. s-l4
Chrissy je prava rockerica, zgodna i žestoka, naravno da je u opticaju. s-k Po meni je ona još i jača od Jima, njezin glas je posebno impresivan. :gl:d:
No dobro. Vidimo se na koncertu Simple Mindsa, prije toga i na filmu o Michael Jacksonu?
Znam sigurno da će biti i Kapetan. :g:fv:

Offline TV Kritičar

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • TV Kritika je dobra za ten
    • Profil
Odg: Simple Minds u Splitu - koncert 13. 11.
« Odgovori #2 u: 06 11 2009, 13:46:49 poslijepodne »
Naravno. Svi na Simple Minds. :mu:s:s:
Nešto se ipak događa u gradu...
Svih ću vas iskritizirat'. Uh.

Offline Jim Kerr

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Simple Minds u Splitu - koncert 13. 11.
« Odgovori #3 u: 09 11 2009, 13:19:23 poslijepodne »
Chrissy je prava rockerica, zgodna i žestoka, naravno da je u opticaju. s-k Po meni je ona još i jača od Jima, njezin glas je posebno impresivan. :gl:d:

Hvala ti Oscare na pohvalama mojoj Chrissy :s:i:
Veseli me da je primijećena, a i kako bi i bilo drugačije.
Yeah !  Simple Minds

Offline Glazbeni urednik

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 277
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Simple Minds u Splitu - koncert 13. 11.
« Odgovori #4 u: 12 11 2009, 19:07:45 poslijepodne »
ja sam sutra na koncertu pa-g
niti da sam ja Glazbeni Urednik tamo ne bih bolje stvari puštao, jer to su Simple Minds
samo da ne bude ovako:
 
           Svinjska Gripa
 :s-lol: ne ne, biće sve u redu :no: bez brige, uživajmo u koncertu
Hoćete lepo vreme,
Hoćete lepe žene.
Aj aj aj...

Offline TV Kritičar

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • TV Kritika je dobra za ten
    • Profil
Odg: Simple Minds u Splitu - koncert 13. 11.
« Odgovori #5 u: 13 11 2009, 15:22:39 poslijepodne »
           Svinjska Gripa
 :s-lol: ne ne, biće sve u redu :no: bez brige, uživajmo u koncertu

Daj molim te glazbeni uredniče,
Nemoj te negativne vibracije, večeras je koncert i sve je izvrsno. :sm:sh:
Nemoj da ne budeš dole. :-)
    Viva Simple Minds ! jer, sve je tako jednostavno.
Svih ću vas iskritizirat'. Uh.

Offline Purger

  • Član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Simple Minds u Splitu - koncert 13. 11.
« Odgovori #6 u: 14 11 2009, 13:51:34 poslijepodne »
Briljantno !
Super !
Nisam često u Splitu (bio sam samo jednom), ali baš sam došao u pravo vrijeme, bio sam na koncertu Simple Mindsa, i... :kla: :kla:
Jim Kerr i ekipa su ludilo, i pravi su pa-g
drago mi je zbog vas Spličana da i vi vidite neke prave koncerte, ovo je sigurno bio jedan od velikih.
Nakon toga sam jutros bio na vaše Bačvice, ideeš... pa to je raj na zemlji, što jest jest i-dr
Zatim sam vidio i da imate svoju stranicu www.bacvice.com pa zato vam i pišem ovdje.
Super su bili Simple Minds, super ste i vi.
Pozz... :-)
dođem opet na ljeto

Offline Pasivni Promatrač

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Simple Minds u Splitu - koncert 13. 11.
« Odgovori #7 u: 14 11 2009, 17:23:36 poslijepodne »

Odličan koncert, odlična svirka, Split je napokon dobio jedan pravi rock spektakl. Legendarni škotski sastav je dokazao da su u odličnoj formi i da imaju energije za još puno koncerata.
Već na prve taktove Sanctify yourself se vidilo da će to biti većer za pamćenje.
Svirali su preko 2 sata i to jednakom žestinom od prve do zadnje minute i pokazali kako to rade profesionalci,
za razliku od Vlatka Stefanovskog, čiji je nastup trajao prekratko, jedva je odsvirao nekoliko stvari, i time me razočarao. Neznam što on misli ali nije bilo u redu da publika čeka zvijezde večeri uz glazbu sa CDa
Simple mindsi su bili najavljeni za 22:30 ali su valjda i zbog Stefanovskog morali uraniti 20 minuta.
Dakle šta se Vlatka tiće prst dole,Šta se publike tiće prst gore iako je šteta šta se nije odazvala u malo većem broju. Cijena karte od 100 - 150 Kn nije velika obzirom da se radi o grupi koja je prodala preko 35 milijuna ploča i 30 ak godina je u vrhu. Eto prošli tjedan je i još jedna zvijezda nastupala u Zagrebačkoj areni pred polupraznim gledalištem, to je bio Eros Ramazotti, mada se on neda usporediti naravno sa Simple mindsima.
Zaključak je naravno, da hrvatske arene izgleda mogu napuniti samo narodnjaci i cajke, nažalost.Dakle da rezimiram, odličan koncert koji je svakako trebalo vidjeti i koji se dugo u Splitu čekao, jedina je moja zamjerka izostanak nekolicine hitova kao All things she said, she is a river i hypnotized, ali ovo je promocija novog albuma pa je zato to tako. Nadam se da će nakon ovog koncerta napokon zaživjeti Spalladium arena i da na idući ovakav spektakl nećemo morati čekati godinama.
 

Offline TV Kritičar

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • TV Kritika je dobra za ten
    • Profil
Odg: Simple Minds u Splitu - koncert 13. 11.
« Odgovori #8 u: 15 11 2009, 18:32:06 poslijepodne »
Sve pohvale i kapa dole :kla: :kla:
Simple Minds su prava fora.
Svih ću vas iskritizirat'. Uh.

Offline Kavopija

  • Heroj Član
  • *****
  • Postova: 904
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Simple Minds u Splitu - koncert 13. 11.
« Odgovori #9 u: 20 11 2009, 17:15:54 poslijepodne »
je je, bilo je odlično. pa-g
Nes, a i whiskey se je lio u potocima... i-dr a Jim pjeva...
U sexu je najbolja - kava prije, ako je dobra.