Anketa

Što mislite o najnovijem anti-recesijskom potezu vlade?

To je u redu, mora se tako, recesija je.
1 (10%)
Nisam sigiuran(a), tu mi nešto smrdi.
0 (0%)
Pa to je pljačka siromašnima, a štiti se bogate, baš kako si napisao.
5 (50%)
Ja ne kužim to baš najbolje.
0 (0%)
Treba svih u zatvor.
4 (40%)

Ukupno Glasova: 10

Autor Tema: Porez da ili ne, Vrhunska Pljačka i Prevara; Hrvatska Vlada protiv svih  (Posjeta: 13846 vremena)

Offline Političar iz sjene

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
    • Profil
Vrhunska Pljačka i Prevara :zapre: jer to i nije drugo; Hrvatska Vlada protiv svih, ili ako ne protiv svih onda sigurno prvenstveno protiv onih koji su u najtežem položaju, odnosno, sa najmanje sredstava...

Pravi Superhik pojavio se je u obliku Jadranke Kosor, nema nikakve sumnje da treba otimati siromašnima da bi se dalo bogatima, to je jasno kao dan. Doduše, nije upitno ni da li bi Sanader bio i još okrutniji, no on je to, vidljivo je danas, ipak,  mudro izbjegao. pa-d
Vlada i naša Jadranka imali su mogo ideja kakav porez uvesti. Nikome nije drago da se porezi dižu, to nikako nije dobro niti ekonomski ali bilo je nužno to napraviti, jedino tako ćemo 'držati glavu iznad vode' kako kaže gospodja Jadranka, ali...
Čak je prvotno predviđen postotak od 6 %, pa i 5 % :plj: bio u redu i vjerojatno bi donio i proračunu dovoljno sredstava, zašto?
To je zahvat solidnih sredstava, glava bi nam 'izišla iz vode', prvih 3000 kuna plače ne bi bilo oporezovano, znači to ne bi previše tangiralo najugroženiji dio populacije. Npr, ako imate plaču od 3200 kn, platit' ćete 10 kn ovog kriznog poreza zato jer se uzima samo 200 kn za oporezivanje a onih je 3000 kn posušeno. No, drugačije je ako imate plaču recimo, 30000 kn...  Eh da, ali tada na scenu stupa Superhik ! :sk-n-g:
Tada bi cijenu uglavnom platili saborski zastupnici i slične čunke sa takvim platnim profilom, no tada su vjerojatno našu Jadranku Kosor napali i nazivali takvi i rekli joj; Što ti je, mi imamo ali nam je teško dati par stotina kuna za porez... -Ali što ću onda? -Pa digni PDV !
Jasno, smanji sa 5% na 3% i digni PDV pa će poskupiti sve, i opet će, naravno, to osjetiti oni najosjetljiviji. :ne-z:

U moje vrijeme ovoga nije bilo ni u najgorim morama. :no:
Možda je čak zvao telefonom i njihov počasni predsjednik i rekao im; Ajme meni koliko ću poreza platiti, ajme meni, učinite nešto.

Smatram ovo jako sramotnim i nepoštenim potezima naše vlade. To je prosto nevjerojatno ! :lj:
« Zadnja izmjena: 23 07 2009, 22:19:57 poslijepodne od Političar iz sjene »
Svi na Referendum!

Offline TV Kritičar

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • TV Kritika je dobra za ten
    • Profil
Odg: Porez da ili ne, Vrhunska Pljačka i Prevara; Hrvatska Vlada protiv svih
« Odgovori #1 u: 24 07 2009, 12:58:21 poslijepodne »
...Npr, ako imate plaču od 3200 kn, platit' ćete 10 kn ovog kriznog poreza zato jer se uzima samo 200 kn za oporezivanje a onih je 3000 kn posušeno...

 :no: Ne ne, bojim se da nije baš tako.
Možda je tako izgledalo u početku, ali ovih 3% se odnosi na cijelu plaču odnosno honorar. Ništa nije izuzeto. pa-d
Svih ću vas iskritizirat'. Uh.

Offline Političar iz sjene

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Porez da ili ne, Vrhunska Pljačka i Prevara; Hrvatska Vlada protiv svih
« Odgovori #2 u: 24 07 2009, 19:45:59 poslijepodne »
Istina je :zapre: Ovo je kraj bilo kakvog razuma :zapre:
Po toj logici i poslodavac i posloprimac mogu naći interes u smanjenju plače ispod 3000 kuna, naravno ako nije puno viša od toga.
Ovo je nevjerojatno bilo kome tko razmišlja razborito :s:u:z:
Doduše, sada je najnovije da će oni što primaju 3000 Kn - 6000 Kn imati porez 2%, a oni preko 6000 Kn 4% :gl:d: no tako je sada a sutra - pitanje je. :tuz:
U svakom slučaju - krajnje neodlučno a na koncu i nedovoljno pa-d
Gospodin Silvano Hrelja iz HSU (hrvatski savez umirovljenika) je napustio vladu. On je najsimpatičniji sada. Pa šta je ovo.
Svi na Referendum!

Offline Bilder (bivsi)

  • Novi član
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Porez da ili ne, Vrhunska Pljačka i Prevara; Hrvatska Vlada protiv svih
« Odgovori #3 u: 24 07 2009, 21:32:08 poslijepodne »
 
  malo joj je zbunjena faca  :s-lol: :s-lol:
Tko rano rani; griješi

Offline Bodulka

  • Novi član
  • *
  • Postova: 36
  • Spol: Ženski
  • Bodulka je razapela 'idra, gazi sitno,gingolaje nj
    • Profil
Odg: Porez da ili ne, Vrhunska Pljačka i Prevara; Hrvatska Vlada protiv svih
« Odgovori #4 u: 27 07 2009, 14:34:32 poslijepodne »
Totalna sramota...ne znam kako mogu spavat nakon svega. Mislim da je ovo kap koja je prelila čašu. I najlošiji ekonomist vidi da ove dvije mjere sigurno nisu najbolje rješenje, njima se ništa ne potiče, nego samo pljačka narod.
Uostalom, sada kad se tribalo razmišljat o ukidanju ili bar smanjenju PDV-a, da i potrošači malo stanu na noge, oni ga povećavaju. Da, i to u srcu lita, umisto da se ljudi koncentriraju na zaradu, koja bi nas mogla izvuć iz tzv.krize, triba pravit razne obračune i pizdarije, prilagođavat se nekim novim propisima i zakonima.
A o plaći da i ne govorin...mislim da je ovo tako jadan i sramotan potez, neznam kako netko može bit tako izravno bezobrazan, isto ko da ti netko u prolazu, uz smješak, umisto ''dobar dan'' reče :'' Krepaj!''

A mislila sam da nemože bit gore, da oni ne mogu past niže nego jesu...ali eto, privarila san se. I ne samo to, nego se i zapitala, ča nas još samo čeka...

I ča sada, možda poć u Zagreb, prosvjedovat...sada kad imamo posla priko tikve. A brž bi bilo najbolje, kad bi štrajkali, bila bi manja plaća, pa nam ne bi imali od čega oduzet...

Offline Glazbeni urednik

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 277
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Porez da ili ne, Vrhunska Pljačka i Prevara; Hrvatska Vlada protiv svih
« Odgovori #5 u: 31 07 2009, 13:52:22 poslijepodne »
Dragi moji, što da se kaže :tuz:
Bojim se da to i nije sve što nas čeka :gl:d:

Nego, znate li što je s onim Buljubašićem, ide li na mjesec? Možda on kani na takav način izbjeći i krizu? :mis:
Nije mu ni ta bedasta.
Hoćete lepo vreme,
Hoćete lepe žene.
Aj aj aj...

Offline puca

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
    • Profil
Odg: Porez da ili ne, Vrhunska Pljačka i Prevara; Hrvatska Vlada protiv svih
« Odgovori #6 u: 14 09 2009, 15:01:26 poslijepodne »
vrhunska pljačka, nego šta!!!!!!!!!!! strašno! odakle iom uopće tako glupe ideje padaju na pamet! popljačkali, potrošili više nego šta su imali i sada glupi narode vraćaj! ako meni ne štima blagajna na poslu, ja moram nadoknadit iz svog džepa. a oni, potrošili sve za svoj privatni konto i sad da im ja i meni slični vraćaju.aaaaaaaaaaaaaaaaa, šizim! a advokati,javni  bilježnici,liječnici s privatnom praksom, estradnjaci i ostali s enormnim zaradama pošteđeni jer se naši pametnjakovići još nisu dosjetili kako da i njih oharače. grrrrr, bijesna sam!

Offline Pasivni Promatrač

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Porez da ili ne, Vrhunska Pljačka i Prevara; Hrvatska Vlada protiv svih
« Odgovori #7 u: 29 11 2009, 20:11:16 poslijepodne »
To! Očemo nove poreze, ja san bogatun i želin više izdvajat za socijalu! Veći porezi bogatija država a onda i narodu bolje.

Offline Kavopija

  • Heroj Član
  • *****
  • Postova: 904
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Porez da ili ne, Vrhunska Pljačka i Prevara; Hrvatska Vlada protiv svih
« Odgovori #8 u: 02 12 2009, 13:35:06 poslijepodne »
Ajde ljudi šta vam je. Pa vidite da više nitko i ne spominje te poreze. to se je već i zaboravilo a sada će ionako Nova Godina pa imamo i druge misli. s-k
U sexu je najbolja - kava prije, ako je dobra.

Offline gregi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 74
    • Profil
    • Crom Alternativna Razmjena
Odg: Porez da ili ne, Vrhunska Pljačka i Prevara; Hrvatska Vlada protiv svih
« Odgovori #9 u: 24 03 2010, 13:36:20 poslijepodne »
Financijski totalitarizam je tijekom vremena doveo ekonomiju na samrt, a s njom i samo čovječanstvo. Apsurdnost života u kojem je ekonomija ujedno i sredstvo i kraj je svima postala jasna, a time je na vidjelo izašla i sama bit života, pusta praznina.

"U predvorju gostionice jednog grada koji je bio glavni grad guvernerata, ušla su prilično mala kola na oprugama, poput onih na kojima putuju neženje,  umirovljeni general-pukovnici, kapetani, veleposjednici zemlje koji posjeduju stotinjak duša seljaka: jednom riječju, svi oni koje nazivamo gospodom srednjeg ranga. U kočiji je sjedio gospodin koji i nije bio baš zgodan čovjek ...".

Tako počinju "Mrtve Duše", roman Nikolaja Vasiljeviča Gogolja. Ruski pustolov kupuje mrtve sluge i kmetove, "mrtve duše" na koje vlasnici moraju plaćati porez sve do sljedećeg popisa stanovništva kojim se potvrđuje smrt. Unosan posao za vlasnike, ali i za varalicu Čičikova. Čičikov želi napraviti popis mrtvih duša i dobiti značajan iznos novca od vlasti koje financiraju one  što svoju radnu snagu presele u nenaseljena područja južne Rusije. Kada dobije novac, Čičikov namjerava iščeznuti. Glad, siromaštvo i epidemije koje u grob tjeraju veliki broj seljaka su za njega dobre vijesti. Više mrtvih duša za kupiti i preprodati, biznis je biznis.

Hrvatske, europske, američke i ostale mrtve duše umiru prije vremena samo kako bi bile kupljene. Čujete li tišinu politike? Čujete li tišinu sindikata? Profesora i rektora sveučilišta? Umjetnika? Sportskih šampiona? Čujete li tišinu predstavnika građanske klase? Čujete li tišinu šefova velikih poduzeća? Institucija? Gdje su svi? Mrtvi, ali smrt još nije potvrđena i službeno registrirana.

Mrtve duše ne poznaju pokajanje, prodale su svoju savjest u zamjenu za društvene promocije, gledanost, sigurnost i moć. Koja je cijena mrtvih duša? Tko ih je kupio i tko ih je prodao?

Svijet Zombija: Kolika Je Cijena Mrtve Duše?

.

Offline gregi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 74
    • Profil
    • Crom Alternativna Razmjena
Odg: Porez da ili ne, Vrhunska Pljačka i Prevara; Hrvatska Vlada protiv svih
« Odgovori #10 u: 22 11 2011, 10:55:39 prijepodne »
"Sunce moje drago", obratila se stara i bolesna majka svom sineku Forest Gumpu koji je za kuhinjskim stolom prelistavao stranice najvećih nacionalnih dnevnih novina - uoči skorih parlamentarnih izbora - krcatih predizbornih poziva i obećanja u koje su očajni radnici i seljaci uložili sve svoje nade; "doista graniči s nemogućim koliko ljudi mogu biti glupi kad im upravo od toga koliko glupi mogu postati - ovisi radno mjesto". "Pa mama", uzvrati joj Forest sa širokim osmijehom na licu; "ako su banke zle, i ako se svi ljute, prijeđimo na alternativne valute"!