Anketa

Tko će biti novi predsjednik države? Kome dajete svoj glas?

Andrija Hebrang
1 (6.3%)
Boris Mikšić
1 (6.3%)
Nadan Vidošević
2 (12.5%)
Damir Kajin
5 (31.3%)
Dragan Primorac
0 (0%)
Ivo Josipović
1 (6.3%)
Josip Jurčević
1 (6.3%)
Milan Bandić
1 (6.3%)
Miroslav Tuđman
0 (0%)
Vesna Škare - Ožbolt
2 (12.5%)
Vesna Pusić
2 (12.5%)
Slavko Vukšić
0 (0%)
Nitko od navedenih. Neću izaći na izbore.
0 (0%)

Ukupno Glasova: 16

Autor Tema: Tko ce biti novi predsjednik Hrvatske države?  (Posjeta: 118473 vremena)

Offline TV Kritičar

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • TV Kritika je dobra za ten
    • Profil
Odg: Tko ce biti novi predsjednik Hrvatske države?
« Odgovori #30 u: 06 10 2009, 13:17:10 poslijepodne »
Yeah :s-lol:
Sada je invazija prijava za predsjednika. Prijavila se je i Marija Štrajh :s-lol:
Baš mi je to duhovito. Uvijek sam se pitao preko koje je veze ona dospjela do mjesta TV voditeljice i to prije nego li je postavila umjetne sise :mis:
Niti je lijepa a problem su joj i kraće rečenice a ne samo duže :zv:z:
Svih ću vas iskritizirat'. Uh.

Offline Glazbeni urednik

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 277
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tko ce biti novi predsjednik Hrvatske države?
« Odgovori #31 u: 06 10 2009, 14:16:57 poslijepodne »
ha ha, to. marija štrajh :s:i:
baš bih glasovao za nju. ovdje u anketi
Hoćete lepo vreme,
Hoćete lepe žene.
Aj aj aj...

Offline Sofija

  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Ženski
    • Profil
Odg: Tko ce biti novi predsjednik Hrvatske države?
« Odgovori #32 u: 07 10 2009, 16:30:58 poslijepodne »
e pa što s-l4 zašto marija štrajh ne može biti predsjednik hrvatske :mis:
baš ste muški šovinisti

Offline Muzičar koji pije

  • Heroj Član
  • *****
  • Postova: 1 034
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tko ce biti novi predsjednik Hrvatske države?
« Odgovori #33 u: 09 10 2009, 13:52:03 poslijepodne »
baš ste muški šovinisti

he he, možda ima i muških šovinista ovdje :ne-z:
ne vidim još Mariju Štrajh u anketi?
Muzičari koji piju -
Nisu nikad patili od treme

Offline Glazbeni urednik

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 277
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tko ce biti novi predsjednik Hrvatske države?
« Odgovori #34 u: 11 10 2009, 15:17:08 poslijepodne »
ne vidim još Mariju Štrajh u anketi?

he he. Vjerovatno Političaru iz sjene, a i administratorima - ona nije simpatična.
To nije u redu, pa-d demokracija je.
Hoćete lepo vreme,
Hoćete lepe žene.
Aj aj aj...

Offline Političar iz sjene

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tko ce biti novi predsjednik Hrvatske države?
« Odgovori #35 u: 12 10 2009, 15:12:46 poslijepodne »
Drugovi forumaši,
istini za volju, ne mislim staviti Mariju Štrajh u anketu. Isto sam sugerirao i Kapetanu i on se složio da mi se neće upletati. Izgleda da ni njemu nije draga. :s-lol:
Tako vam je to, i u demokraciji se stvari reguliraju na razne načine. Postoji još tih kandidata čija niti imena nisam zapamtio, vjerojatno za njih neću ni čuti više a ja želim da ova anketa bude mjerodavna. Tako je bilo i za Izbor Gradonačelnika Splita pa neka tako bude i za Izbor Predsjednika Države

 
Svi na Referendum!

Offline Zavodnik

  • Heroj Član
  • *****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tko ce biti novi predsjednik Hrvatske države?
« Odgovori #36 u: 13 10 2009, 13:52:39 poslijepodne »
eto na, priznao je i Političar iz sjene sve :s:r:
ali, malo su se primirili predsjednički kandidati. Jeli ovo otkada je Vidošević na postoperativnoj pauzi? Ja mislim da se on neće ni vraćati u kampanju. Vidio je da će ga pojesti kao bebu postavljajući mu pitanja o imovini i bogatstvu :no: ovo će sada dobro iskoristiti, kao, što mu to treba - neće se ni vraćati u predsjedničku kampanju. :no:
Vidjet ćete, zapamtite što sam rekao.

 
                       -šta me briga.    :mis:
« Zadnja izmjena: 13 10 2009, 13:58:40 poslijepodne od Zavodnik »
Bolje golub u ruci nego vrabac na grani
.

Offline Glazbeni urednik

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 277
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tko ce biti novi predsjednik Hrvatske države?
« Odgovori #37 u: 18 10 2009, 17:30:12 poslijepodne »
...meni se čak i Vidošević, među svim ovim kandidatima, i ne čini najgori. Šta, čovik je veći ekonomista nego političar, a i figura.
volila bi čut argumente zašto ne. Možda mi je ništo promaklo.

evo. da ne ispadne da sam i ja nešto protiv tog lika - samo prenosim jako interesantan članak (od prije par sedmica) iz Slobodne Dalmacije: :pu:hi:

  Nadan Vidošević na Kerumovom tragu
(ovo je priča i o jednom i o drugom op.G.U.)

Obojica su bogata i moćna, obojica nastupaju kao nezavisni kandidati i tu završavaju sličnosti dvojice Splićana i počinju neke bitne razlike.

Uspjeh Željka Keruma na izborima za gradonačelnika Splita vjerojatno je bio dodatni poticaj Nadanu Vidoševiću da se kandidira za formalno višu poziciju predsjednika države.

Obojica su bogati i moćni, što kod birača ostavlja snažan dojam, a njima samima diže prag samouvjerenosti, osjećaja sposobnosti i izuzetnosti do neslućenih razmjera, i jedno i drugo neovisno od načina na koji su došli do novca, pa taman da su ga dobili na lutriji. Obojica su u najboljim radnim godinama i misle da se prometna ograničenja na njih ne odnose.

Dolaze iz poslovnog svijeta, politički trijumf i pozicija im trebaju kao nova potvrda, kao put prema povijesti, slavi i ugledu, jer novca već imaju dovoljno. Da su kojim slučajem momci za ženidbu, Josip Radeljak im ne bi mogao predstavljati ozbiljniju konkurenciju.

Ni jednog ne drugog ne podražava neka od velikih ili malih stranaka, već nastupaju kao nezavisni kandidati. Tu negdje završavaju sličnosti ove dvojice Splićana i počinju neke bitne razlike, koje mogu dovesti do toga da izborni rezultati ipak ne budu identični.

Političke boje
Kerum je istinski nezavisan, jer nikada nije pripadao ni jednoj političkoj stranci. Jednako se jako distancirao od SDP-a i od HDZ-a. Vidošević je pak disident ili otpadnik. U HDZ-u je proveo dvadeset godina, zahvaljujući čemu je dobivao unosne pozicije, da bi otišao u trenutku kad mu ta stranka više nije potrebna i kada mu čak predstavlja stanoviti teret, ali će i dalje računati na glasove simpatizera te stranke, jer ih, kako kaže, nikada nije iznevjerio.

Kerumovi su politički stavovi konzekventno tradicionalistički, vrlo jasni i elementarni, gotovo određeni mjestom i kulturom rođenja. Čvrsti i teško promjenjivi, ti stavovi imaju više oblik vjere nego ideologije. Vidošević je jedna sasvim druga priča. On je politički pragmatik i moralni relativist. Prihvatit će svaku ideologiju koja mu donosi korist.

Devedesetih je čvrsto uz HDZ, a Račan-Mesićevim dolaskom spremno će izvršavajući politički zadatak povest delegaciju privrednika ravno na Skadarliju. Razvit će osobno prijateljstvo sa Slavkom Linićem što mu omogućuje neprekidno dugogodišnje trajanje mandata predsjednika HGK, nezavisno od političkih mijena. Zagovarajući obnovu «regiona» steći će naklonost sadašnjeg predsjednika kojemu odjednom više nisu važni korupcija ni tajni računi.

Njegova teza kako moramo uvesti najmanje milijun stranih radnika na tragu je stvaranja multietničkog društva i namijenjena je globalističkim i liberalno-kapitalističkim, a poruka «kupujmo hrvatsko» domaćim patriotskim ušima. Dok je splitski gradonačelnik emotivan i iskren i dok mu je na vrh jezika ono što i na dnu pete, Nadan je racionalan i proračunat pa i licemjeran.

Tako će baš on koji je izrastao u simbol zloupotreba položaja, progovoriti kako je u osnovi gospodarske krize moralna kriza, kako protiv kriminala moramo ognjem i mačem, kako je korupcija najveće zlo ovoga društva i kako ne može razumjeti ljude koji putem stranke osiguravaju probitak!?

Dramatično upozoravajući na ekonomsku ugroženost zemlje, on kao veliki domoljub ne može gledati gašenje vlastitih ideala, nudeći se kao spasitelj i iskupitelj. Za vrijeme Sanaderove vlasti nije govorio ništa, sada će o bivšem premijeru reći kako je nedemokratski nastrojen, nasilan i pozer.


Bogatstvo Nadana Vidoševića jednostavno nema nikakva pokrića i nemoguće ga je objasniti legalnim primanjima  / Mario PUSIĆ / CROPIX 

Transparentna netransparentnost
Vidošević veli kako svakome može pogledati u oči pa i nijemim svjedocima grada pod Marjanom, u isto vrijeme tvrdeći kako prenamjena parcele s Meštrovićevim ateljeom nema nikakve veze s njegovim vlasništvom na njoj, iako je baš promjena GUP-a javno motivirana izgradnjom galerije u kojoj bi se našla upravo njegova privatna zbirka slika.

Ipak, ne može sakriti da mu nije drago kopanje po porijeklu imovine, pretvorbama i privatizacijama kao tobože vraćanje u prošlost, kao što mu nije drago ni spominjanje poreza na imovinu. Na brojna zapitkivanja o izvorima bogatstva ovaj sultan s Bruneja, kako ga je slikovito nazvao jedan anonimni čitatelj, nudi razne izgovore. Te je pametno ulagao, te mu je obitelj bila bogata, te je radišan i sposoban, te je uvijek imao dobru plaću.

Iako se Željka Keruma sumnjiči kako je početni kapital stekao trgujući humanitarnom pomoći, on za svoje bogatstvo ima pokriće u poduzetništvu i razgranatoj trgovini. Vidošević je cijeli života obavljao različite isključivo političke i državne funkcije, uključujući i vođenje jednog državnog poduzeća, i njegovo bogatstvo jednostavno nema nikakva pokrića i nemoguće ga je objasniti legalnim primanjima. Porijeklo njegove imovine, koje se računa u milijardama.

O njegovim sumnjivim poslovima s ‘Dalmacijacementom’, Hajdukom ... pričali su devedesetih ljudi iz splitskog HDZ-a, a općinski državni odvjetnik je autoru ovoga teksta tada rekao kako bi ga mogao zatvoriti, ali mu se čini da politički dobro stoji. U državnom sam odvjetništvu čak dobio brojeve nekoliko zaprimljenih kaznenih prijava. Možda se još uvijek tamo nalaze?

Novinari na farmi
Mnogi se pitaju što će im sve to, zašto potežu mačka za rep kad već imaju sve. Osim spomenute slave i ugleda, u Keruma se može raditi o želji da politikom uveća svoje bogatstvo, a kod Vidoševića da ga očuva kao i da se zaštiti od eventualnih progona. Možda će dospjeti u kakvu svjetsku loži poput Ive Sanadera koji je upravo postao članom Zaklade Louise Bloun, jedne od trideset najbogatijih žena na svijetu, zaklade koja promiče globalizaciju i u kojoj se nalaze mnoga poznata imena poput Shimona Peresa, Billa Clintona ili Henrya Kissingera.

Ne, Sanader neće lobirati za Hrvatsku u tom velikom svijetu, već u Hrvatskoj za taj svijet. Uostalom tamo je i stigao žrtvujući nacionalne interese za interese osvajačkih kompanija. Jedan od takvih poteza svakako bijaše i predaje Plive izraelskom Tevu. Željka Keruma iz različitih razloga novinari ne vole, a ne voli ni on njih, iako se ne može požaliti na samu prisutnost u medijima. Vidošević, gdje god stigne, nastoji polaskati novinarima i stati u njihovu zaštitu, svjestan važnosti dobrih odnosa s njima.

S druge strane, postoji dvostruk odnos prema njemu. Ima komentatora koji ga prozivaju zbog imovine sumnjive legalnosti, nabrajaju se i slikaju sve puste nekretnine, ali bez istraživanja financijskih izvora ili plaćenih poreza. Ali, tu je i neskriveno divljenje i jedva skrivana, vjerojatno plaćena reklama, pa ćemo tako u ženskim časopisima naići na ogromne intervjue o brižnom ocu, suprugu i sinu.

Televizijski reporteri i voditelji pričaju o šarmantnom čovjeku koji ekonomiju ima u malom prstu, o bogatstvu koje nije sramota, o tome kako je on sve lijepo objasnio i što ga se više ima gnjaviti raznim provokativnim potpitanjima. Vrhunac ove propagandne mašinerije svakako je posjet cijele ekipe novinara iz skoro svih novinskih i TV redakcija koji slikom i riječju donose idilične prizore iz Gorskog kotara s farme ili imanja gazde Nadana, koji se onako opušten šeće između igrališta, skijališta i bazena i brine o svojim konjima i svinjama i spravlja roštilj za svoje goste.

Tu su po svemu sudeći naručene ankete koje ga svrstavaju među glavne favorite dok su neki drugi kandidati poput Tuđmana ili Jurčevića naprosto unaprijed isključeni iz svih kombinacija i opcija. Eventualni uspjeh Nadana Vidoševića na izborima, unatoč svemu, bio bi ozbiljan znak moralne katastrofe hrvatskog društva, koju nagovještava katastrofa jedne profesije.

Josip Jović u Slobodnoj Dalmaciji

hvala Josipu. znam za njega kao dugogodišnjeg novinara. :kla: ako prije i nisam toliko pazio na njegov opus, i ovo je dobar pokazatelj za ubuduće. pa-g
p.s. ovo je zauzelo i više mjesta nego što sam mislio :mis: ali neka - nema veze za dobar članak.
« Zadnja izmjena: 18 10 2009, 17:33:53 poslijepodne od Glazbeni urednik »
Hoćete lepo vreme,
Hoćete lepe žene.
Aj aj aj...

Offline TV Kritičar

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • TV Kritika je dobra za ten
    • Profil
Odg: Tko ce biti novi predsjednik Hrvatske države?
« Odgovori #38 u: 23 10 2009, 16:43:54 poslijepodne »
Vidio je da će ga pojesti kao bebu postavljajući mu pitanja o imovini i bogatstvu :no: ovo će sada dobro iskoristiti, kao, što mu to treba - neće se ni vraćati u predsjedničku kampanju. :no:
Vidjet ćete, zapamtite što sam rekao.

Eto, cijenjeni Zavodniče, ipak nisi bio u pravu. :no:
Zapamtili smo što si rekao, ali izgleda ipak da se vraća Nadan Vidošević:

 

I to ne da se vrača nego mu je ovo bio potez života. :plj:
Svih ću vas iskritizirat'. Uh.

Offline Zavodnik

  • Heroj Član
  • *****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tko ce biti novi predsjednik Hrvatske države?
« Odgovori #39 u: 23 10 2009, 19:25:10 poslijepodne »
Eto, cijenjeni Zavodniče, ipak nisi bio u pravu. :no:
Zapamtili smo što si rekao, ali izgleda ipak da se vraća Nadan Vidošević:

svi mogu pogriješiti, pa i ja. :s-lol:
da ne bude zabune, ja Nadanu želim svako dobro, kao i svima, ali...
Čuo sam ga i ja, Nadan je povratio dobar glas na audio planu, :amn: istina, i neka. ali... na dobar glas će se teško vratiti, ako me kužiš...
Bolje golub u ruci nego vrabac na grani
.

Offline Glazbeni urednik

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 277
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tko ce biti novi predsjednik Hrvatske države?
« Odgovori #40 u: 24 10 2009, 19:53:48 poslijepodne »
Nadan je povratio dobar glas na audio planu, istina, i neka. ali... na dobar glas će se teško vratiti, ako me kužiš...

kužimo, skroz. glas (audio) je povratio apsolutno.
skoro da bi sada mogao biti i radijski voditelj. ali ja da mu biram muziku u pozadini :mu:s:s:
Hoćete lepo vreme,
Hoćete lepe žene.
Aj aj aj...

Offline Glazbeni urednik

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 277
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tko ce biti novi predsjednik Hrvatske države?
« Odgovori #41 u: 01 11 2009, 11:42:52 prijepodne »
evo, sinoć je bio još jedan predsjednički kandidat uz Bracu Cigana kod Željka Malnara, i to - Miroslav Tuđman. pa-g
i to treba pohvaliti, to je hrabro, u najmanju ruku :kla: teško da će netko od drugih kandidata ići tim stopama...
ili se možda varam?

 
jedan je lik zvao i kaže: pozdravljam vas gospodine malnar i vašeg gosta Franju Tuđmana :s-lol: :s-lol:
Hoćete lepo vreme,
Hoćete lepe žene.
Aj aj aj...

Offline Muzičar koji pije

  • Heroj Član
  • *****
  • Postova: 1 034
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tko ce biti novi predsjednik Hrvatske države?
« Odgovori #42 u: 02 11 2009, 14:23:23 poslijepodne »
jedan je lik zvao i kaže: pozdravljam vas gospodine malnar i vašeg gosta Franju Tuđmana :s-lol: :s-lol:

to je i meni bio jedan od najjačih momenata u emisiji. pa-g
ali, i gospodin Miroslav Tuđman je sve to popratio smješkom, i to vidjelo se ne usiljenim nego prirodnim i srdačnim.
baš mi je bio, da prostite, simpatičan Miroslav Tuđman. :s-lol: :s-lol:
Muzičari koji piju -
Nisu nikad patili od treme

Offline TV Kritičar

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • TV Kritika je dobra za ten
    • Profil
Odg: Tko ce biti novi predsjednik Hrvatske države?
« Odgovori #43 u: 06 11 2009, 14:00:02 poslijepodne »
Biće valjda tako i sutra u emisiji.
Ali, dosada najljigaviji trenutak izborne kampanje dogodio se je jučer:
 
 


Pa ovaj mi je gori i od Vidoševića. :s-lol:
Svih ću vas iskritizirat'. Uh.

Offline Pasivni Promatrač

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tko ce biti novi predsjednik Hrvatske države?
« Odgovori #44 u: 06 11 2009, 23:26:19 poslijepodne »
Ima ih puno, ali u drugi krug čini mi se ide Josipović, Vidošević i Bandić a Hebrang je izgleda pušiona.
Ja bi volija da bude Kajin ali bojin se da i on puši... s-c-b