Anketa

Gradonačelnik Splita biti će, ima moj glas:

Ivan Kuret
0 (0%)
Željko Kerum
21 (77.8%)
Ranko Ostojić
2 (7.4%)
Netko četvrti, ako se prijavi.
1 (3.7%)
Neću ni glasati. Nemam vremena.
1 (3.7%)
Imam vremena ali neću glasati.
2 (7.4%)

Ukupno Glasova: 25

Autor Tema: Tko ce biti gradonačelnik Splita?  (Posjeta: 139702 vremena)

Offline Zavodnik

  • Heroj Član
  • *****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tko ce biti gradonačelnik Splita?
« Odgovori #75 u: 20 05 2009, 14:36:49 poslijepodne »
Ma daj Mare (prezime ti znamo),
Pusti to sad. pa-d To ako je istina, svo zlo u tome, ima ih mnogo koji su ukrali neusporedivo više od toga, pa nikome ništa, a to je pitanje što je bilo...
Kažem, ako i jeste Kerum se je sigurno iskupio za to, i sigurno je sposoban i siguran izbor.
Ima ih što su krali pa su opet nitko i ništa.
Kerum nije.  pa-g

               
Bolje golub u ruci nego vrabac na grani
.

Offline STIPE

  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Hajduk živi vječno
    • Profil
Odg: Tko ce biti gradonačelnik Splita?
« Odgovori #76 u: 20 05 2009, 14:49:29 poslijepodne »
Kerum je  je priprodava brašno i cukar u ratu,a drugi su priprodavali poduzeća i cilu zemlju spizdili. Al zato Kerum sad daje na sve strane. zgrnija je bogatstvo al od njega koristi imaju i drugi. A ovi drugi puno veći lupeži su sve lipo složili na svoje bankovne račune ili nakupovali viletine i bisna auta.u čemu je to Ostojić sposobniji od Keruma? Biće da zna bolje pričat jer je školovaniji a Kerum je čovik od naroda i za narod će bit bolji.ako se uspija snać za sebe i zgrnit bogatstvo snaće se i ka gradonačelnik.

lana

  • Gost
Odg: Tko ce biti gradonačelnik Splita?
« Odgovori #77 u: 20 05 2009, 14:57:03 poslijepodne »
Kerum je  je priprodava brašno i cukar u ratu,a drugi su priprodavali poduzeća i cilu zemlju spizdili. Al zato Kerum sad daje na sve strane. zgrnija je bogatstvo al od njega koristi imaju i drugi. A ovi drugi puno veći lupeži su sve lipo složili na svoje bankovne račune ili nakupovali viletine i bisna auta.u čemu je to Ostojić sposobniji od Keruma? Biće da zna bolje pričat jer je školovaniji a Kerum je čovik od naroda i za narod će bit bolji.ako se uspija snać za sebe i zgrnit bogatstvo snaće se i ka gradonačelnik.

oćeš reč ako je uspija pokrast za sebe.....pa jebate tip je pokupova (nije sigurno na pošten način) po splita a kad dođe na vlast kupit će i drugu polovicu. tako je jadan da na tuđu povlasticu SAD kad ima para ko blata kupuje auto.
i uostalon nije on taj koji je sposoban, nemože prnit od sestre nevenke!!!  :s:u:z:

aj recite pravo i pošteno jel ovo vama sliči na sposobnog čovika !!!???


http://slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/52745/Default.aspx
« Zadnja izmjena: 20 05 2009, 15:01:04 poslijepodne od maremulica »

Offline STIPE

  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Hajduk živi vječno
    • Profil
Odg: Tko ce biti gradonačelnik Splita?
« Odgovori #78 u: 20 05 2009, 15:03:45 poslijepodne »
Mene zanima odakle tebi tolko informacija o Kerumovu poslovanju. Aj me uvjeri u čemu je Ostojić bolji od Keruma i šta on može učinit i dat za ovaj grad.

lana

  • Gost
Odg: Tko ce biti gradonačelnik Splita?
« Odgovori #79 u: 20 05 2009, 15:10:12 poslijepodne »
Oj ti Pilo Velebita : Kako je Kerum postao metafora pameti, znoja i truda


Autor: Blažo Davidović, Objavljeno: 10-09-2008 07:55


Samo zbog njegovog dirljivog, seksipilnog, melodičnog vlaškog akcenta Željku Kerumu poreski organi ove mudre države trebaju oprostiti 20 posto od prometa, ako još pri tome pojasne kako marža kroatističkokatolički besprijekorno zamijenjuje termin profit.

Napušen i sa tri boce Laškog napipam krivi kanal, to mi se redovno desi, i nabasam na Mislava Bagu.

Spoj i sukob inteligencije Mislava Bage i Željka Keruma na HTV - u mene je bacio u mentalni orgazam, svršavao sam dugo i plodonosno. Jasno, u emisiji Otvoreno nije bilo Todorića, jer on je Bog ( prema malim gnjidama iz Jutarnjeg lista ) i ne spušta se tek tako, olako među smrtnike i svoje idiotske potrošače.

Čujte, prije je Split i Dalmacija bila mnogo veće potencijalno tržište, pa milijardera nije bilo, al jebiga, trebalo je urinirati po tom sustavu, ispljucati ga, soriti, ubiti iako se ništa alternativno nije napravilo.

Tko ovaj političko- ekonomski sustav u Hrvatskoj nazove kapitalizmom, taj je mentalni pajac veći od Keruma, ako je to medicinski moguće. Ovo je, naprosto, legalno, legitimno i besramno ugnjetavanje stanovništva na paramističnoj ekonomskoj osnovi.

Kad je otišao Kutle, Split je dobio Keruma i zato je to grad kojeg treba obožavati.

Druže Kerum, mi ti se kunemo !

Ali, vidite, sasvim je moguće da naredni rat za mir bude vođen protiv trgovačkih lanaca i između njih.

Trgovački lanci, njihovi bazni, shoping centri dopizdili su i Bogu i narodu, gdje god se okreneš nude popuste, radu zbog nas, za nas, posluju samo da bi ova nacija išla naprijed, jebu nas u mozak klupskim karticama i odgodama plaćanja, broj njihovih usluga i humanitarnih djela prevazilazi okvire informatike, statistike, kerumizma i astronautike.

Šteta, šteta, mogao je ovaj narod pjevati u slavu Maruliću, mogao je Ruđeru Boškoviću, Krleži, Lisinskom, Meštroviću, mogao je kazati Da, Josipa Lisac sjajno pjeva, a Thompson je anti-talent, mogla je ova nacija uložiti u proizvodnju, a ne dopustiti trgovcima da nas STRANIM proizvodima monopolistički pljačkaju.

Možete mi pomoći ? Kako da ja pojasnim višemilijunsoj masi da ona ne štedi kad spizdi tri tisuća kuna na par punih kolica u Keruma ili Konzuma ?
Pomoć i milost Mislava Bage ne tražim, niti bih mu je dao...

Dakle, nema frke, nema panike, Kerum je kupio aviončić za nekih pišljivih 17 i nešto milijuna eura, pa se digla prašinica.

Dajte, molim vas...

Inače, jel vama jasno što, tko i kako uči studente Prava, Politologije, Žurnalistike, Sociologije i Ekonomije u europeiziranoj, balkanoidnoj, afričkoj Hrvatskoj ? Jer, vidite, meni to nije jasno.

Što oni uče, tko ih uči i kako ?

I da ga jebeš, još dugo mi neće biti jasno. 
« Zadnja izmjena: 20 05 2009, 15:17:22 poslijepodne od maremulica »

lana

  • Gost
Odg: Tko ce biti gradonačelnik Splita?
« Odgovori #80 u: 20 05 2009, 15:13:54 poslijepodne »
Mene zanima odakle tebi tolko informacija o Kerumovu poslovanju.

je sve ću ti reč - pa da me neko zatuče iza kantuna   :idch:

Offline STIPE

  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Hajduk živi vječno
    • Profil
Odg: Tko ce biti gradonačelnik Splita?
« Odgovori #81 u: 20 05 2009, 15:17:32 poslijepodne »
Mare Mulice jesi cila vražja! Gledan san i ja Keruma na Novoj i daleko od toga da je on slika i prilika školovanog i finog gospodina kakvi bi tribali bit i kakvi su nekad bili gradonačelnici ovoga grada. A ti me uvjeri u čemu je to Ostojić bolji za ovi grad od Keruma pa ćemo pričat. Ogladnija san,iden ručat. Dobar mi tek! Živila

lana

  • Gost
Odg: Tko ce biti gradonačelnik Splita?
« Odgovori #82 u: 20 05 2009, 15:24:27 poslijepodne »
Mare Mulice jesi cila vražja! Gledan san i ja Keruma na Novoj i daleko od toga da je on slika i prilika školovanog i finog gospodina kakvi bi tribali bit i kakvi su nekad bili gradonačelnici ovoga grada. A ti me uvjeri u čemu je to Ostojić bolji za ovi grad od Keruma pa ćemo pričat. Ogladnija san,iden ručat. Dobar mi tek! Živila

neću te ja uvjeravat u ništa, al mi je žalosno da kod svih onih koji su glasali za keruma jedini argument je taj "kerum je bogat". a to što ne zna ni čitat ni pisat to vam je automatski odmah plus jer ka ono čovik je narodni pa će narodu i dat. ma moš mislit-daj siromašnima kruha i igara da malo zaborave u kakvim su sranjima dok on ladi jaja na jahti od 17,5 miljuna eura i praši majbaha 270 kn/h al bitno da pri tom ne ždere i ne pije.  lol

Offline Kapetan Bačvica

  • Kapetan Bačvica
  • Administrator
  • Senior Član
  • *****
  • Postova: 252
  • Spol: Muški
  • Kapetan Bačvica
    • Profil
    • Bačvice Forum
Odg: Tko ce biti gradonačelnik Splita?
« Odgovori #83 u: 20 05 2009, 15:25:52 poslijepodne »
Dobro dobro, :plj:
Dobrodošli ste, jasno, i Vi oponenti Željku Kerumu. :ne-z:
No, nisu samo Bačvice.com/forum mjesto gdje uglavnom pružaju podršku Željku Kerumu, samo lagani pogled po ostalim Forumima u Hrvatskoj pruža uglavnom istu sliku...
Mada, ne znam znate li, na ovom se forumu javio i Sveti Duje, i rekao je - zna se, gotovo je... Kerum gradonačelnik.
P.S. Jeste li ispunili anketu? Jednake su šanse otprilike, ovdje i na biralištu...  :g:fv:
Kad se sa bijelim brodom, vraćam u splitsku luku...
Mada, rijetko se 'vraćam', stalno sam tu - na Bačvicama.

lana

  • Gost
Odg: Tko ce biti gradonačelnik Splita?
« Odgovori #84 u: 20 05 2009, 15:30:20 poslijepodne »
Dobro dobro, :plj:
Dobrodošli ste, jasno, i Vi oponenti Željku Kerumu. :ne-z:
No, nisu samo Bačvice.com/forum mjesto gdje uglavnom pružaju podršku Željku Kerumu, samo lagani pogled po ostalim Forumima u Hrvatskoj pruža uglavnom istu sliku... Mada, ne znam znate li, na ovom se forumu javio i Sveti Duje, i rekao je - zna se, gotovo je... Kerum gradonačelnik.
P.S. Jeste li ispunili anketu? Jednake su šanse otprilike, ovdje i na biralištu...  :g:fv:

nažalost to nam je pokazatelj strukture građanstva u splitu i okolici  :sk-n-g:

i još nešto živim na bačvicama i znam veliki dio ljudi (susjeda) koji tu žive i tu su rođeni budi siguran da nisu glasali za keruma. on je pobjedio u kvartovima : brda, mejaši, pujanke, visoka i sl. pitam se zašto


jadan smoje biće se u grobu sad okriče
« Zadnja izmjena: 20 05 2009, 15:32:18 poslijepodne od maremulica »

Offline Zavodnik

  • Heroj Član
  • *****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tko ce biti gradonačelnik Splita?
« Odgovori #85 u: 20 05 2009, 20:25:52 poslijepodne »
živim na bačvicama i znam veliki dio ljudi (susjeda) koji tu žive i tu su rođeni budi siguran da nisu glasali za keruma. on je pobjedio u kvartovima : brda, mejaši, pujanke, visoka i sl. pitam se zašto

Ljuto se varaš draga Mare (prezime ti znamo). :no: ako misliš da su tih nekoliko tvojih kolega (takve orijentacije) oko tebe u Žbirca cijele Bačvice.  :no:
Oni čak ni ne prezentiraju Bačvice, vi vjerojatno ni ne vidite dalje od stola ispred Vas.  :s-lol:
No, u redu.  :-)
Vidiš, ja sam takodjer sa Bačvica, pa se ne znamo. Znam da je i Kapetan - u središtu Bačvica, no mi nismo ti koji će ljude dijeliti prema tome gdje stanuju, to je najčešče i bila lutrija.  :-)
Na kraju, svi su oni dobrodošli na Bačvice.com, pa i ti i ja.  pa-g 
Dakle, i moji kolege sa Bačvica, i na ovom Forumu a i oko kuće glasali su za Keruma, dakle Bačvice jesu za Keruma, i to više od tih kotareva koje si navela. Nešto slično sam čuo i na radiju jutros.
Zašto samo napadaš Keuma, na koncu, hvali malo svog odabranika; što bi nam lijepo imala reći o njemu?
Bolje golub u ruci nego vrabac na grani
.

lana

  • Gost
Odg: Tko ce biti gradonačelnik Splita?
« Odgovori #86 u: 20 05 2009, 20:53:59 poslijepodne »
živim na bačvicama i znam veliki dio ljudi (susjeda) koji tu žive i tu su rođeni budi siguran da nisu glasali za keruma. on je pobjedio u kvartovima : brda, mejaši, pujanke, visoka i sl. pitam se zašto

Ljuto se varaš draga Mare (prezime ti znamo). :no: ako misliš da su tih nekoliko tvojih kolega (takve orijentacije) oko tebe u Žbirca cijele Bačvice.  :no:
Oni čak ni ne prezentiraju Bačvice, vi vjerojatno ni ne vidite dalje od stola ispred Vas.  :s-lol:
No, u redu.  :-)
Vidiš, ja sam takodjer sa Bačvica, pa se ne znamo. Znam da je i Kapetan - u središtu Bačvica, no mi nismo ti koji će ljude dijeliti prema tome gdje stanuju, to je najčešče i bila lutrija.  :-)
Na kraju, svi su oni dobrodošli na Bačvice.com, pa i ti i ja.  pa-g 
Dakle, i moji kolege sa Bačvica, i na ovom Forumu a i oko kuće glasali su za Keruma, dakle Bačvice jesu za Keruma, i to više od tih kotareva koje si navela. Nešto slično sam čuo i na radiju jutros.
Zašto samo napadaš Keuma, na koncu, hvali malo svog odabranika; što bi nam lijepo imala reći o njemu?

a da ti ipak malo bolje provjeriš podatke prije nego što ovako nešto provališ


evo citiram slobodnu-A SIGURNA SAM DA SU NJENI PODACI PUNO POUZDANIJI OD TVOJIH DEZINFORMACIJA  lol


Citat:
Crvenim” gradskim kvartovima pokazali su se Spinut, Meje i Blatine, gdje su SDP i Ostojić uvjerljivo odnijeli pobjedu, dok su većinu dobili i na Bačvicama, Gripama, Lokvama, Bolu, Lovretu, Lučcu, Mertojaku, Plokitama, Splitu 3, Trsteniku i u samom centru grada.

 


Kerum je, pak, uvjerljivo osvojio Ravne njive, Sućidar, Brda, Mejaše, Neslanovac ali i Varoš. Bolji je bio i na Kmanu, Pujankama, Sirobuji, Šinama, Visokoj, Žnjanu, Kamenu, u Srinjinama, Stobreču, Žrnovnici i Slatinama. HDZ i Kuret slavili su jedino u Sitnu Donjem i Sitnu Gornjem.

http://slobodnadalmacija.hr/Split/tabid/72/articleType/ArticleView/articleId/55027/Default.aspx



i još nešto pa nemoj mi reč da si toliko nepismen pa ne znaš šta je to KOLEGA-to ti je osoba koja radi sa tobom a ne susid ili poznanik iz istog kvarta!
« Zadnja izmjena: 20 05 2009, 21:16:22 poslijepodne od maremulica »

lana

  • Gost
Odg: Tko ce biti gradonačelnik Splita?
« Odgovori #87 u: 20 05 2009, 21:02:09 poslijepodne »
i samo da dodam još jedan citat:

Na nedavnom derbiju Dinama i Hajduka, u času kad su s poljudskog svoda počeli padati milijuni papirića, netko iza mene dobacio je: "Ala, evo padaju Kerumovi neplaćeni računi!" Jamačno pučki pretjerana, to je današnja percepcija Kerumove poduzetničke situacije. Mnogi ozbiljni ljudi uspoređuju Keruma s Kutlom u zenitu, prikazuju ga kao "biciklista" koji se predaleko zafajstao i više ne može stati. A onog časa kad je najavio da će se kandidirati Kerum je najednom postao čovjek kojem politika otvara vrata. Grad mu je obećao javnim novcem proširiti obalu ispred hotela Marjan, izglasan je urbanistički plan Brodarice koji ide na ruku njegovu šoping centru. U trenutku kad dođe na vlast, Željko Kerum bit će u najbizarnijem i najpunokvrnijem sukobu interesa koji poznaje svjetska politika, s iznimkom bratske Italije.

On će odlučivati o vlastitim investicijama, vlastitim nekretninama te, što je još pogubnije, o vlastitim tržišnim konkurentima. U svojim intervjuima Kerum to i ne krije. Pun jala, kaže kako je "dosta bilo" da u Splitu svaki vanjski investitor bude ispred njega. Tvrdi da širenje zapadne Rive nije njegov nego "gradski projekt". Konstatira kako centar grada odumire i kako bi na gradskom području trebalo spriječiti gradnju šoping molova. I to bi bilo lijepo i krasno kad to ne bi govorio čovjek koji je vlasnik jednog, štoviše - jedinog na užem gradskom poluotoku.

U predvidljivom srazu jedan na jedan, ukratko, vrlo će se vjerojatno naći dva čovjeka sa suprotnih strana populističke tezulje. Lagodno je reći "daj ih sve u neku stvar" i odabrati pitoresknog šerifa, a ne profesionalnog političara, bivšeg ministra i korporacijskog menadžera. Bojim se, međutim, da će se pakosni inat ubrzo pretvoriti u - noćnu moru. Zamislite, uostalom, ovu sliku: Split europska prijestolnica kulture, a gradonačelnik - Kerum.

« Zadnja izmjena: 20 05 2009, 21:04:16 poslijepodne od maremulica »

Offline Zavodnik

  • Heroj Član
  • *****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tko ce biti gradonačelnik Splita?
« Odgovori #88 u: 20 05 2009, 21:29:59 poslijepodne »
Istina je Mare, izgleda. :tuz:
Vjerujem ti da su ovo podaci iz Slobodne Dalmacije, neću provjeravati, ja uostalom nisam ni kandidat za gradonačelnika, a nisam ni Kerumu ništa u rodu niti u nikakvim relacijama, da ne bude zabune, čak i kekse kupujem rađe u Bille nego u Keruma, ali....  :tuz:
Jednostavno vjerujem da, ako je znao napraviti dobro sebi, znat će i gradu, jer evidentno je da dosadašnja garnitura to - ne zna. Ili je korumpirana do kraja. To je još najvjerojatnije.  pa-d
Kerum je neovisan i sposoban, i učinit će i gradu bolje. Neka napravi i Hotel Marjan, doći će nam u Split i Paris Hilton, to ti je garant.  :s-lol:

Ja mislim tako. Vrijeme će pokazati, rekao bi jedan. pa-g Vrlo brzo, u drugu nedjelju.
Bolje golub u ruci nego vrabac na grani
.

Offline Glazbeni urednik

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 277
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Tko ce biti gradonačelnik Splita?
« Odgovori #89 u: 20 05 2009, 23:07:08 poslijepodne »
Ako vam je bilo dobro do sada, glasujte za postojeću garnituru političara. s-c-b
Ako mislite da nije bilo dobro, ne svidja Vam se riva, komunala, škole, urbani Split je to samo po nazivu... tada glasajte za promjene, glasajte za Keruma.  :sl:k:
Ja mislim da Split može bolje. Puno bolje. :git:

             

              Ja hoću, jer; dosta je bilo, i Vrime je. pa-g
Hoćete lepo vreme,
Hoćete lepe žene.
Aj aj aj...