Autor Tema: Davis Cup: Hrvatska - Srbija u Splitu  (Posjeta: 25142 vremena)

Offline Plavuša

  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Ženski
    • Profil
Odg: Davis Cup: Hrvatska - Srbija u Splitu
« Odgovori #15 u: 11 07 2010, 15:39:04 poslijepodne »
pa šta je ovo joj kuku lele
ne da su nas pobijedili nego su nas isprašili redovito svi sa 3:0 :zapre:

ni Goran Ivanišević se nije pojavio mada ga je najavila ona ženska...
Đoković super
Get a Blondie

Offline Observer

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Davis Cup: Hrvatska - Srbija u Splitu
« Odgovori #16 u: 11 07 2010, 16:29:53 poslijepodne »
Ne znam što da kažem, Čilić nas je sve jako razočarao jer jedno je izgubiti ako je rezultat bio negdje blizu ali ovo danas pokazano je mazohizam:/

Đoković sada vodi u međusobnim duelima sa 5:0 a mislio sam da je danas šansa da Čilić nešto popravi tu situaciju jer su okolnosti u kojima se igra na našoj strani... ali ipak to nije bilo dosta i očigledno je da Marin dijelom ima kompleks manje vrijednosti kad mu je s druge strane Đoković a to nije dobro.

Smatram da je Prpić napravio VELIKU grešku što je stavija Čilića da igra dubl jučer i tako ga nepotrebno izmorio jer s obzirom da im je jedan od protivnika Zimonjić koji je u paru sa Nestorom među prvima na svijetu naši ni u kakvoj kombinaciji nisu u tom meču imali puno šanse.

Ipak bez obzira na možebitni umor zahvaljujući anti-taktičkim odlukama Prpića, Marin je morao pokazati više, 3:6, 3:6, 2:6 je premalo za uvjete koji su nam išli na ruku:
- igranje po potrebi i u 5 setova
- anti-Dokovičevska vručina
- 3 tjedna priprema nakon ispadanja obojice naših u Wimbledonu
- igranje na domaćem terenu u Splitu
- nedostatak protivničkih navijača koji bi svojim ispadima mogli dekoncentrirati
- velika podrška publike i navijača
- možda provokantne Thompsonove pjesme u pauzama koje bi trebale ići na ruku našima

Eto ni sve ovo nije bilo dovoljno ne da se dobije bar JEDAN set nego niti da ijedan set bude uopće blizu ili u pitanju a o tie breaku da ni ne prićamo.

Marin zaista mora poraditi malo više na sebi jer poslije onog iznenađujućeg Australian Opena nije imao nikakve rezultate i sa ovakvom igrom neće moći ostati duže vrimena ni u TOP20 a kamoli bliže vrhu.

Nije toliko teško iznenaditi i jednom godišnje imati relativno dobar rezultat koliko je teško stečene pozicije zadržati jer ono što je bitno i što pokazuje stvarnu kvalitetu je kontinuitet.

Naprijed Marine, još nije kasno... uskoro je US Open na tvrdoj podlozi!


P.S. Čestitke Đokoviću, osim izvrsnog tenisa pokazao je i jako dobro sportsko ponašanje i prema nesklonoj i dijelom nekorektnoj publici i prema svim našim igračima koje na kraju meča pojedinačno pozdravio i rukovao se.

O Ivaniševiću bolje ne trošiti riječi jer njegovo ponašanje zadnjih godina je sve kazalo o njemu kao i pokušaji da dobro materijano unovči vilu na Marjanu koju mu je Grad doslovce poklonio a nakon čega se on odselio u Obećanu zemlju... i bolje mu je da se nije pojavio...
« Zadnja izmjena: 11 07 2010, 16:40:11 poslijepodne od Observer »

Offline Debeli

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 492
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Davis Cup: Hrvatska - Srbija u Splitu
« Odgovori #17 u: 11 07 2010, 16:32:23 poslijepodne »
Mićin komentar na TV-u: "Marin baca reket, treba baciti reket..."
Eto. Kad nam je teško, mi imamo Miću Dušanovića. :s-lol:
Uvijek veseo, samo se ne smijem.  ;)

Offline Glazbeni urednik

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 277
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Davis Cup: Hrvatska - Srbija u Splitu
« Odgovori #18 u: 11 07 2010, 17:01:14 poslijepodne »
Smatram da je Prpić napravio VELIKU grešku što je stavija Čilića da igra dubl jučer i tako ga nepotrebno izmorio jer s obzirom da im je jedan od protivnika Zimonjić koji je u paru sa Nestorom među prvima na svijetu naši ni u kakvoj kombinaciji nisu u tom meču imali puno šanse.
Hvala ti Observeru za uključivanje u naš Forum, tebi kao teniskom stručnjaku... ali slaba nam je korist, vidiš...

U pravu si za to što kažeš o Prpiću. :g:fv: Ja smatram da je prva greška bila ta što je on izbornik. Nije on bio ni neki poseban igrač, takav bi bio svaki drugi naš stanovnik Firula (to je kvart u Splitu odakle su Ančić, Ivanišević i Pilić)

Evo i Hrvatska televizija je odustala od prijenosa zadnjeg meča. Računaju dosta je bilo mučenja. :ne-z: Ah. jao.

Odu Srbi pjevajući kući. :gl:d:
Hoćete lepo vreme,
Hoćete lepe žene.
Aj aj aj...

Offline Observer

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Davis Cup: Hrvatska - Srbija u Splitu
« Odgovori #19 u: 11 07 2010, 17:16:12 poslijepodne »
Evo i Hrvatska televizija je odustala od prijenosa zadnjeg meča. Računaju dosta je bilo mučenja. :ne-z: Ah. jao.
Odluke Hrvatske Televizije samo odražavaju jad i bijedu stanja u našoj zemlji.

OK big Prpić je najavio da će poštedit truda Ljubičića i da će zadnji (pro-forma) meč igrati Veić i Tipsarević ali zašto onda ne dozvoliti javnosti da odgleda taj susret ma kako on nevažan bio u sadašnjem trenutku.

Ja bi npr volio vidjeti naše nove igrače kako se snalaze neovisno o tome dali će pobijediti ili ne jer imaju oni pred sobom još vremena za postizanje pravih rezultata a danas zadnji meč se igra radi igranja i ne treba ga odma omalovažavati kao što to radi HTV.
Sram ih bilo po 500-ti put!

Tko zna, uvijek postoji bar mala mogućnost da se netko od novih nada probije kvalitetom igre u Top 5 iako se bojim da svi ovi naši zajedno za sada ne spadaju u tu kategoriju, kako netko kaže bolje imat jednog-dva kvalitetnog nego 10 osrednjih.

Evo Đoković je u nepovoljnim uvjetima na protivničkom terenu dobio i Ljubičića i Čilića sa po 3:0 svakog od njih :kla: a to nije mala stvar, naši bi morali da se zamislu malo:/
« Zadnja izmjena: 11 07 2010, 17:19:11 poslijepodne od Observer »

Offline Glazbeni urednik

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 277
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Davis Cup: Hrvatska - Srbija u Splitu
« Odgovori #20 u: 11 07 2010, 17:41:01 poslijepodne »
OK big Prpić je najavio da će poštedit truda Ljubičića i da će zadnji (pro-forma) meč igrati Veić i Tipsarević ali zašto onda ne dozvoliti javnosti da odgleda taj susret ma kako on nevažan bio u sadašnjem trenutku.

Znam to ali zašto da će ga poštedit? Od čega?  :mis: To je trebao poštediti Čilića jučer pa da danas bude bolji, ali ne bi jasno to sad vidimo, ni to pomoglo :tuz:

Evo Đoković je u nepovoljnim uvjetima na protivničkom terenu dobio i Ljubičića i Čilića sa po 3:0 svakog od njih :kla: a to nije mala stvar, naši bi morali da se zamislu malo:/

Jao si ga nama. Navodno Đoković nije trenutno niti u nekoj formi, ali za nas je prejak. :gl:d:
Idem šetat vanka po suncu od muke.
Hoćete lepo vreme,
Hoćete lepe žene.
Aj aj aj...

Offline Observer

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 66
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Davis Cup: Hrvatska - Srbija u Splitu
« Odgovori #21 u: 11 07 2010, 18:27:17 poslijepodne »
Znam to ali zašto da će ga poštedit? Od čega?  :mis: To je trebao poštediti Čilića jučer pa da danas bude bolji, ali ne bi jasno to sad vidimo, ni to pomoglo :tuz:
A gle, Ljubičić se "zakleo" još prije par godina da više nikad neće sudjelovati i trošiti se za reprezentaciju i onda je nakon desetaka molbi sa svih strana i kada su sve uzdanice Hrvatskog tenisa otkazali svoje sudjelovanje (Karlo ima povredu a Ančić je... hmm bolestan nešto već zadnjih 5-6 godina ali i sam je rekao da se okreće drugim stvarima a ne tenisu) Ljubičić nekako na jedvice jade pristao pomoći (ne znam po kojoj cijeni jer iznos nije izašao u javnosti).

I sad je ipak nekako logično da ga se ne zamara mečom gdje je ionako sve unaprijed izgubljeno bar što se prolaza u polufinale tiče.

Moramo shvatiti da živimo u materijalnom svijetu u kome ideali su odavno nestali a novac je nažalost sve i sasvim je logično da tenisači na prvo mjesto stavljaju svoje zdravlje i materijalnu korist, uostalom takva je situacija u svakom sportu poslu i pogotovo politici a idealisti izumiru.
Običnog čovjeka često ponese navijanje i atmosfera pa to smetne s uma:)

Inače DA, Čilića je možda trebalo odmorit ali kao što si i sam rekao pitanje je bili rezultat bio puno bolji, Marin jos puno mora poraditi na sebi za ostati u TOP20 a TOP10 ili još i bolje ni ne očekujem osim ponekog kratkotrajnog uleta u TOP9/TOP10 svako par godina, nadajmo se da se varam...

Offline Glazbeni urednik

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 277
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Davis Cup: Hrvatska - Srbija u Splitu
« Odgovori #22 u: 12 07 2010, 18:16:15 poslijepodne »
Ah. jao. Gotova je i ova priča o Davis Cupu za ovu godinu. :no:
Drago mi je jutrs da sam čuo na radiju konačno da malo gade i Gorana Prpića, pa na koncu i onu protuhu od Radimira Čačića... kad ćemo se njega otarasiti? :s-lol:
Također se slažem u tome da je trebao u dvorani biti barem prisutan Goran Ivanišević, pa čak i da je možda zaigrao u dublu - njegovi servisi bi nam bili od velike pomoći. A ne ono kako je servirao Marin Čilić - nisam nikada ni pomislio da ću ovako nešto reći, ali stvarno - pa ne bih ni ja lošije servirao. :s-lol:
Hoćete lepo vreme,
Hoćete lepe žene.
Aj aj aj...

Offline Glazbeni urednik

  • Senior Član
  • ****
  • Postova: 277
  • Spol: Muški
    • Profil
Odg: Davis Cup: Hrvatska - Srbija u Splitu
« Odgovori #23 u: 13 07 2010, 13:26:05 poslijepodne »
Ako nešto naučimo iz svega ovoga biće dobro pa-g
Hoćete lepo vreme,
Hoćete lepe žene.
Aj aj aj...